Sel pühapäeval 29. novembril toimub Tallinnas kliimamarss, mis on osa globaalsest algatusest, et juhtida avalikkuse tähelepanu tuleval nädalal ÜRO egiidi all toimuvale Pariisi kliimakonverentsile. Vabatahtlikke koondav organisatsioon Avaaz korraldab seks puhuks enam kui 2300 sarnast rongkäiku rohkem 150 maailma riigis.

Rongkäigu järel toimuval kõnekoosolekul tutvustatakse kliima soojenemisega seotud väljakutseid ning nõutakse valitsustelt konkreetseid samme kliimamuutuste kahjulike mõjude vähendamiseks. Peakõnelejaks on klimatoloog ja endine peaminister Andres Tarand, lisaks võtavad sõna keskkonnaorganisatsioonide esindajad. Ürituse raames saadetakse teele kliimakonverentsile tähelepanu juhtiv Kliimabuss, millega liitunud aktivistid kajastavad lisaks konverentsile ka eri keskkonnaküsimusi oma teel Pariisi.

*Üritus algab kl 12.30 rongkäiguga Tallinna Ülikooli eest, Narva mnt 29.

*Orienteeruvalt kl 13 jõutakse Vabaduse väljakule, kus toimub kõnekoosolek.

*Kõnekoosoleku lõpus koondutakse grupifotoks, mida Avaaz kasutab oma Pariisi kliimakonverentsi ametlikus ettekandes.

*Üritus lõppeb orienteeruvalt kl 14.

Kuna Pariisi terrorirünnakute tulemusel karmistatud julgeolekumeetmed ei luba Pariisis suuri toetusüritusi korraldada, siis on iseäranis oluline, et inimesed maailma teistes linnades näitaks oma ühist soovi, et valitsused võtaks kliimamuutustega tegelemiseks kasutusele tõsiseltvõetavad meetmed.

Kutsume teid osalema Tallinna Ülikooli juurest algaval kliimamarsil ja/või sellele järgneval kõnekoosolekul Vabaduse väljakul. Teie toetus on oluline, et näidata inimesed üle maailma hoolivad tõsiselt oma planeedi tulevikust ning julgustavad poliitikuid võtma vastu meie elukeskonna suhtes jätkusuutlikke otsuseid, mis on edukad ka pikaajalises perspektiivis!

Ürituse sümboliks oleme valinud südame rohelise kujutise, mis väljendab meie soovi seista vastu kliimamuutuste kahjulikele tagajärgedele ning tagada meie planeedil elamisväärne keskkond kõigile inimestele ka tulevikus.

Kui võimalik, siis võtke kaasa oma roheline süda koos oma isikliku sõnumiga maailmale!

Palume korraldajate nimel, et edastaksite seda teadet nii oma sõpradele isiklikult, jagaksite ürituse infot sotsiaalvõrgustikes kui ka kutsuksite üles kliimamarssi toetama organisatsioone, mille liikmed olete.

Üritust korraldavad Avaaz vabatahtlikud, seda toetavad Eestimaa Looduse Fond ja Tallinna Ülikool, kontaktisikud on:

* James Harbord, jamie2talk@hotmail.com, +372 5855 1314 (in English)             

* Tiiu-Triinu Tamm, tiiutriinu@gmail.com, +372 5667 7375 (eesti keeles)

Täname toetuse eest!