Red Doti disainivõistlusel konkureeris Fiati arendustega Eesti puittoode: puidust iseliimuv seinakattematerjal Groveneer võitis tootedisaini auhinna. Groveneeri tooted on eelviimistletud ehk ei vaja peale paigaldamist töötlemist ja on lõigatud kujunditeks, mis võimaldab hulgaliselt erinevaid mustreid luua – detaile ja toone kombineerides tuleb iga muster unikaalne. Nende toote teebki eriliseks paigaldamise kiirus ja mustrite loomise lihtsus.

Red Dot on üks suurimaid disainikonkursse maailmas, mis tunnustab parimaid tööstusdisainis. Hinnatakse toote disaini, funktsionaalsust, innovaatilisust, kvaliteeti, jätkusuutlikkust ja ergonoomikat. Sel aastal laekus 55 riigist enam kui 5500 tööd. Disaini kontseptsiooni kategooriasse saadeti 4218 tootelahendust 48 riigist.

Singapuris toimunud rahvusvahelisel disainikonkursil „Red Dot 2019“ võitis auhinna ka Fiati elektriauto Concept Centoventi esikoha disainikontseptsiooni kategoorias enda uuenduslike ja tavapäratute lahenduste tõttu. Näiteks saab elektriautot vastavalt enda eelistustele kohandada – selle auto sisu on nagu lego.

Fiati elektriauto ilmestab edukalt autotootja visiooni tuleviku elektriautost. “Oleme tohutult uhked selle üle, et suutsime Fiat Concept Centoventiga võita disainiauhinna, kuna see auto näitab erakordset innovatsiooni ning eripära ja võiks olla eeskujuks ka teistele,“ ütles Fiati brändi president Olivier François, lisades, et nad soovisid luua elektriautot, mis oleks keskkonnasõbralik ja kohandatav, aga samal ajal ka kättesaadavas hinnaklassis ning suuruselt väike, et sellega oleks mugav linnas sõita.

Concept Centoventi on industriaaldisainilt ebaharilik. Autot on võimalik igal ajahetkel kohandada ja muuta, sest absoluutselt kõik detailid on kohandatavad. Selle interjöör on justkui lego: armatuurile saab ise lisada peaaegu lõpmatuseni sisustustarvikuid ning detaile. Nii autoistmete tekstiili, kere kaitseraudu kui ka katust annab vastavalt kliendi vajadustele muuta. Lisaks saab auto tänu innovaatilisele akulahendusele sõita vastavalt teekonna eripärast 100-500 km ühe laadimisega.