Maarja Küla on üks erilise atmosfääriga küla keset Põlvamaa metsi, mitte kaugel kaunist Taevaskojast. Tundub, et enamik inimesi on meist midagi kuulnud ja väga paljud on ka meie tegemistes osalenud.

Maarja Küla sai alguse vanemate murest oma intellektipuudega laste tuleviku pärast. Kõigil peaks olema võimalus elada oma elu sisukalt, mõtestatult ja täisväärtuslikult. Ja heas kogukonnas on see ju võimalik!

2003. aasta sügisest, mil vanas Haavassaare taluhäärberis hakkasid elama tegevusjuhendaja Huko Laanoja ning noormehed Martin ja Mait, on küla kiiresti arenenud. Praeguseks on lisandunud 5 peremaja, külakeskus, töökojad ja muud abihooned. Küla on laienemas ka Tartusse. Järgmisel aastal valmivad seal 2 uut peremaja neile, kes soovivad elada ja töötada linnas.

Mõnes mõttes võib öelda, et käesoleval 2017. aastal oleme jõudnud suurte muutuste lävele. Avanevad üha uued võimalused. Jõuaks ainult kõiki neid kasutada! Maarja Küla on võtnud suuna saamaks tööalase väljaõppe kompetentsikeskuseks intellektipuudega inimestele.

Vaatamata piiratud töövõimele on meie elanikud väga tegusad. Põhiline tegevus on käsitöö ja aiandusega seonduv. Esmalt meenub kohe vaibakudumine, savitöö, puutöö ja palju muud. Üritame välja mõelda uusi ja huvitavaid tooteid. Lisaks küla töökodadele on avatud pood-töötuba Tartu Lõunakeskuses ja Põlva töötuba.

Taevaskoda. Maarja küla
Angel esimest peenart tegemas, Maerold vaatleb

Me harime ka oma aeda. Maarja Külal õnnestus juurde saada 9,8 hektarit päris oma maad, mille otstarbekat kasutamist veel kaalume. Külas tegutsevad ka Räpina Aianduskooli rühmad HEV noortele. Käime tööl Tartu Juhani Puukoolis, Kiidjärve RMK Looduskeskuses ja mõnedes taludes.

Põnevateks projektideks on olnud Põhjala Teetalu teesegude pakkimine ja okkatöö. See tähendab männiokste küljest okaste eraldamist, mida kasutatakse akustiliste ja dekoratiivsete männiokkapaneelide tegemiseks. Ja miks mitte välja mõelda ka oma maitse- või teesegu!

Suure töötegemise kõrval ei unusta me ka hästi puhata. Oleme rõõmsad iga külalise, asendusteenistuja, vabatahtliku või muidu sõbraliku abikäe üle.

Uute kohtumisteni Maarja Külas!