160-aastase ajalooga Eesti Ajaloomuuseum tähistab tänavu juubelit. Juubeliaastast oodatakse kõiki osa saama Maarjamäe lossipargis toimuval suurel sünnipäevapeol 19. juunil. Ajaloomuuseumi auks keerutab plaate Heidy Purga, ajaloolise kavaga astuvad ülesse laste lemmikud Piip ja Tuut. Üritusele pääseb muuseumipiletiga. 

“Eesti Ajaloomuuseum sai alguse juba 1864. aastal, kui Eestimaa Kirjanduse Ühing asutas selle esimese eelkäija Provintsiaalmuuseumi. 160 aasta jooksul on muuseum läbinud pöördelisi aegu, majadest on läbi käinud sadu näitusi, kümneid tuhandeid museaale ning sadu tuhandeid külalisi. Tänagi saab muuseumides näha 11 eriilmelist näitust, mis kõik omal moel Eesti ajalugu tutvustavad ja mineviku kogemusi tänapäevaga seovad,” selgitas Eesti Ajaloomuuseumi juhatuse liige ja kultuurikorraldaja Jaanus Rohumaa.

Eesti Ajaloomuuseum kutsub ka kõiki huvilisi üheskoos juubeliaastat tähistama 19. juunil Maarjamäe lossipargis. Sündmusel astuvad ajaloost inspireeritud kavaga üles Eesti tuntuimad klounid Piip ja Tuut.

“Piip ja Tuut esitavad valiku sündmustest ja asjadest, mis meie elu on mõjutanud ja muuseumidesse esemeid toonud. Palju on juhtunud, sest ajalugu Eestimaa pinnal läheb tagasi enam kui 11 000 aastat - kui palju on selle aja jooksul asju leiutatud, kasutatud ja kaotatud. Etenduses mängitakse lahti nii tuntud fakte kui ka selliseid, mis enam meeles pole, ent on meie maa ja rahva loos omal kindlal kohal,” tõi Rohumaa välja. 

Sündmusel esineb ka end Eesti rahva südamesse laulnud Ivo Linna. Plaate keerutavad seekord DJ rollis üles astuv kultuuriminister Heidy Purga, näitlejanna Henessi Schmidt ja DJ Dave Storm. 

Samal ajal saab külastada nii Maarjamäe lossis kui Filmimuuseumis avatud näitusi. Lisaks on külastajatele mõeldud erinevad aktiivsed tegevused ja põnevad töötoad. “Kõikidele külalistele pakume ka tükikest ajalooliselt suurest juubelitordist,” lisas Rohumaa. 

Üritusele pääseb muuseumipiletiga.

Lisainfo.