Austraalia päikeseenergia eksperdid Victorian Organic Solar Cell Consortium’ist on välja töötanud päikesepatarei, mille valmistamiseks piisab 3D printerist.
- Majandus
- Tõlkis Ilona Trummal, Bioneer.ee vabatahtlik
- 28. oktoober 2015
Rühm, mis koosneb CSIRO, Melbourne Ülikooli ja Monashi ülikooli teadlastest, on töötanud antud tehnoloogia kallal juba üle seitsme aasta. Selle töö käigus on leitud tehnoloogia, kuidas printida paneele plasti peale. Päikesepaneele saab lisada nutitelefonidele ja sülearvutitele, muutes neid sellega iselaetavateks. Paneele on võimalik printida ka otse seintele ja akendele, kasutades läbipaistmatud päikesekilet.
Võimalik on katta kasvõi terve pilvelõhkuja paneelidega, muutes selle elektrisüsteemi muust maailmast täiesti iseseisevaks.
"Me prindime neid plastile enam-vähem samamoodi, nagu prinditakse plastrahatähti," ütles Fiona Scholes, CSIRO vanemteadur. "Meie päikesepaneelide ühendamine on sama lihtne, kui akude ühendamine. See on väga odav. See, kuidas paneel näeb välja ja töötab, erineb tavapärastest katustele paigaldavatest ränipäikesepaneelidest."
Järgmiseks sammuks on luua pihustatav päikesepinnakate, et suurendada paneelide võimsust. "Soovime suurendada päikesepaneelide efektiivsust - me peame looma päikesetindi, et saada rohkem energiat päikesevalgusest," ütles Scholes. "Oleme kindlad, et lähitulevikus saame arendada seda tehnoloogiat veelgi."
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta