Berni Konventsioon on algatanud kampaania „Meisterdatud võõrliigid“, millega kutsutakse eksootilisi võõrliike ise heegeldama, maalima või muul moel meisterdama.


Loomade ja taimede eemaldamine nende loodulikust elupaigast ning viimine uude elupaika kahjustab keskkonda ning põhjustab liikide väljasuremist. Meisterdatud võõrliikide kampaania õpetab loovalt, kuidas eksootilisi liike kojutoomise asemel ise kodus meisterdada.

„Kui see meeldib Sulle, meisterda see endale ise!“ moto püüab muuta inimeste soovi koguda enda ümber eksootilisi liike, sest just inimese käe läbi on Euroopasse jõudnud üle 10 000 võõrliigi, kellest 1500 ohustavad meie kodumaiseid loomi, linde ja taimi. Lisaks võivad võõrliigid olla ohtlikud ka inimesele, olles mürgised või kandes edasi haigusi. Selle asemel, et  tuua koju uus eriline lemmikloom või istutada aeda uhke lill, õpetavad 4 professionaalset isetegijat Youtube`s, kuidas teha endale ise vesihüatsint, punakõrv-ilukilpkonn, siberi vöötorav või Aafrika lill hotentott. Kampaania kodulehelt leiab kõigi võõrliikide kohta ka lisainfot.

Lisaks on välja valitud veel 10 invasiivset võõrliiki, keda inimesed võiksid ise meisterdada enda väljamõeldud viisil ja avaldada fotod kodulehel või Berni Konventsiooni Facebooki lehel (Bern Convention Page). Parimatele meisterdajatele on ettenähtud ka auhinnad.

Aitame loovalt kaitsta ja päästa meie kodust elurikkust!