Täna, 30. oktoobril, tegi Merivälja koolibuss hooaja esimese sõiduringi viies Merivälja ja Mähe asumite õpilased taas turvaliselt kooli ning tagasi koju.

„Eelmisel õppeaastal palju positiivset tagasisidet ja lastevanemate toetust saanud Merivälja koolibussi pilootprojekt alustas täna uut hooaega. Bussijuhtide sõnul olid eelmise aasta lapsed taas turvaliselt koolisõitu tegemas. Koostöös Merivälja Kooliga jälgime, kuidas projekt kasutust leiab, kuulame lastevanemate tagasisidet ning kohandame ajagraafikuid vastavalt nõudlusele. Peamine on, et lapsed saavad pimedal ajal ohutult kooli ja tagasi koju vähendades samal ajal kooliümbruse liikluskoormust ning suurendades laste turvalisust. Tänu ühisele transpordivõimalusele saavad lapsevanemad lisaringi tegemata tööle sõita, mis omakorda vähendab transpordisaastet,“ tundis heameelt Pirita linnaosa vanem Kaido Saarniit.

Merivälja koolibussi marsruut hõlmab Pirita linnaosa Mähe ja Merivälja asumeid, kulgedes järgnevalt: Võsa tee 26 - Küüvitsa - Oblika - Tolmuka - Kõlviku - Kõlviku bussipeatus - Liilia - Mähe aedlinn - Jasmiini - Lodumetsa - Merivälja Kool. Sel aastal lisandus marsruuti Kõlviku bussipeatus. Lisaks on tagasiringil võimalus väljuda Pojengi peatuses.

Koolibussi teenus on kättesaadav 30. oktoobrist 2023 aprillikuu koolivaheajani ehk 19. aprillini 2024. Vedusid ei toimu nädalavahetustel, riigipühadel ega koolivaheaegadel. Kuna 2024/2025 koolivaheaegade täpne ajakava ei ole hetkel veel Haridus- ja Teadusministri määrusega kinnitatud, siis need vaheaja pausid täpsustuvad teenuse osutamise käigus.

Merivälja koolibuss on märgistatud lasterühma tunnusmärkide ja sildiga "KOOLIBUSS," tagades õpilaste ohutu ja mugava transpordi.

Koolibussi teenust pakub Vilandert OÜ ning sellel hooajal toimuvad sõidud kahe nõuetele vastava 19-20 istekohaga väikebussiga, mis sobivad Mähe piirkonna kitsastele sõiduteedele.

Koolibuss alustab hommikuti sõitu kella 7.25-st (kaks bussi) ja kella 8.25-st (üks buss) ning esimene ring lapsi saab koju tagasi kella 12.05-st välja arvatud kolmapäeviti. Kolmapäeviti väljub kell 7.25 üks buss ja kl 8.25 väljub 2 bussi. Päevased veod toimuvad ühe bussi nelja väljumisega järgmistel kellaaegadel: 12.05, 13.00, 14.05 ja 15.00.

Merivälja koolibuss pakub ohutut ning mugavat transporti Merivälja ja Mähe piirkonna noortele õppuritele.