Soome loomaõiguslaste liikumine „Oikeutta eläimille“ avalikustas eile uue materjali, mis on filmitud käesoleva aasta viimase kuue kuu jooksul 15 sigalas Soomes.

Alates aastast 2009 on fimitud rohkem kui 100-s sigalas. Hoolimata paljastusest on järelevalveametnikud sigade kohtlemise ja heaolu seadusega kooskõlas olevaks pidanud. Ühelegi seakasvatajale süüdistust ei esitatud, küll aga kaevati kohtusse loomaõiguslased, kes on tänaseks küll pea kõikidest süüdistustest vabastatud.

Eile avalikustatud videod tõestavad, et sigade heaolu ei ole paremaks muutunud. Muuhulgas näeb, kuidas sead söövad surnud liigikaaslase lõhkenud songast soolikaid, oma väljaheidete sees kahlavaid loomi, kitsaid seasulgusid, kus puuduvad igasugused igavust peletavad esemed jne.

Maa- ja metsamajandusministeeriumi ametnike kaks aastat tagasi lubatud olukorra parandusi ei ole tänaseks elu viidud.

"Oikeutta eläimille" liikumise aktivistid ütlevad, et nad ei ootagi enam poliitikutelt olukorra muutmist, pigem näitavad tavalisele inimestele, kuidas sead elavad ja esitavad küsimuse: "Millise õigusega meie ühiskonnas loomi niimoodi koheldakse?"

Ka seakasvatajate esindajad on väitnud, et loomade heaolu kannatab eelkõige just majanduslike tegurite pärast. Tegu on tööstusega ja seega ei saagi loota, et sigu peetaks tundlikeks olenditeks.

Kui sead saaksid elada loomulikes oludes, siis võiksid nad elada umbes 20 aastaseks, tuues oma esimesed pojad ilmale alles 4-aastaselt. Siga on uudishimulik ja puhtust hoidev loom, kelle jaoks on väga olulised karjas toimivad sotsiaalsed suhted.


Rohkem infot veebilehelt sikatehtaat.fi

Video ei sobi vaatamiseks lastele ja nõrganärvilistele.

Sikatehtaat 2011 from Oikeutta Eläimille on Vimeo.