Eesti Metsloomaabi on saanud juba esimesed teated alla kukkunud pääsupesadest. Seega avaldame meeldetuletuse, kuidas oleks õige sellisel puhul toimida.

  • Loomakaitse
  • 25. juuni 2024
  • Foto: Pääsukesepesa / Susanne Edele. Pixabay

Kui märkad, et pesa kipub alla kukkuma, siit tuleb aidata. Ehita pesa ümber raam või kinnita pesa alla toetuseks lauajupp. 

Kui pesa kukub koos poegadega alla, siis ehita kindlasti asenduspesa. Kinnita see võimalikult vana pesa lähedale ning jälgi, kas vanalinnud võtavad uue pesa omaks. Ehitus ei pea olema keeruline. Mõnikord piisab vaid hoone külge kinnitatavast korvist. Asenduspesaks sobib hästi näiteks punutud korv, kuhu sisse saab asetada vana pesa jäänused. Oluline oleks valida koht, kuhu otsene vihm ja päike ei ulatu.

Kui märkad, et pääsupoeg on pesast alla kukkunud, siis pane ta esimesel võimalusel tagasi pessa. Pääsukesed oma poegi maas toitmas üldjuhul ei käi, ja maha kukkunud pojal ellujäämislootust ei ole.

Kui märkad hädas pääsukest või soovid nõustamist pesade teemal, siis võta ühendust ühendust Eesti Metsloomaühinguga 5632 2200.