Maikuu alguses hingab Mooste folgirütmis, sest Eesti rahvamuusikatöötluste festival kutsub juubelipeoks nii Eesti kui Vana Võromaa veered kokku.

  • Bioneeri uudised
  • 2. detsember 2018
  • Möödundaastane Mooste Elohelü. Meeli Kettüm

Grand Prix 1000 eurot kuulub ansamblile või esitajale, kes festivali kohustuslikust loost parima töötluse teeb. Seekordse võistlusloo „Oi, tulõ' üles!“ materjal on pea peale pööramiseks nagu loodud – nelja takti mahub nii mažoor kui minoor ning lisaks saab valida erinevate viisivariatsioonide vahel.

Toimkond rõhutab, et žanrilisi piiranguid loo töötlemiseks ei ole, kõik projektid ja pöörased ideed on Moostesse teretulnud. „Teid iks Moosten oodõtas, tagasi teid tahetas!“

„Juubelifestivali teema on "Veere' kokku“. Ootame tähistama teid, kes te 20 aasta jooksul festivalilaval kohtusite, ja ka teid, kes te siiani folgipeost vaid kuulnud olete. Ootame nii võistlejaid kui päevaprogrammi esinejaid,“ kutsub projektijuht Liivi Tamm.

Festivalile saab registreeruda kuni 2. jaanuarini. Ankeet, kohustuslik lugu ja lisainfo: www.moostefolk.ee

Kokkosaamisõni!


Festivali kavas on:

1.–2. mai (kolmapäev ja neljapäev):

          Pärimusmuusika kontserdid Vanal Võromaal ja ootamatud kontserdisaalid. Näitame ka Folgilahvka bussi, mis seekord toob rahvamuusikud esinemispaika pikemat kontserti andma.

3. mai (reede):

          Festivali avamine

          Kontserdid Mooste Folgikojas

          Muusikaline öömatk ümber Mooste järve. Iga paarisaja meetri tagant tervitab matkajaid uus muusikaline kooslus. Pillimäng, laul ja lood Moostest ning Mooste muusikast.

4. mai (laupäev):

         Päevakontserdid ja töötoad Veskiteatris, Viinavabrikus, Mooste Rahvamuusikakoolis, mõisa häärberis jm.

          Mooste kodade päev: mõisa uksed on valla, kontserdid ja õpitoad ettevõtetes. Ekskursioonid mõisahärra Ülo Needoga.

          „Veere' kokku" ehk mammutkontsert seto ja võro laulude ning pillilugudega, ette- ja kooslaulmised ühes Vana Võromaa ning seto muusikutega.

          Rahvamuusikaseadete võistluskontsert, kus osalejad sätivad uude vormi 1880. aastal sündinud Julie Raudsepa loo „Oi, tulõ' üles!“.

          Öökontsert Veskiteatris.

 

Lisainfo: projektijuht Liivi Tamm (tel: 510 7011, meil: liivitamm@gmail.com) või ansamblite pealik Ruti Kirikmäe (tel 5900 6830, meil: ruti.kirikmae@gmail.com)

Koduleht: www.moostefolk.ee,

Festivali meiliaadress: toimkond@moostefolk.ee