Laupäevast, 15. detsembrist on võimalik külastada Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakonna galeriis MTÜ Noored Toredate Mõtetega fotoringi vilistlaste fotonäitust "Planeeti B pole olemas".. Fotoringi noored, kes käisid aastaid koos Aeg-Ruumis aadressil Tähe 3, valisid ühiselt minimalistliku, kuid palju tõlgendamisvõimalusi pakkuva keskkonda puudutava teema.

Näitusel on üleval 10 endise fotoringi liikme ja nende juhendaja Kerly Ilvese fotod, kes esitlevad oma loomingut koos juba mitmendat korda. Inspiratsiooni näituse jaoks said osalejad juba mõnda aega tagasi, kui ühes fotoringi tunnis käsitleti Hispaania fotograafi Chema Madoze sürreaalseid töid. Kuna grupi soov oli anda näitusele rohkem sisu, siis valiti ühisnimetajaks keskkond. Nii püüti selle erinevad probleeme minimalistlikult, mustvalgelt ja sürreaalselt käsitleda. Kui fotod ei ole nii üheselt aru saadavad oma olemuselt, siis saab abi fotode juures olevatest kirjeldustest. Näituse ülespanekul ei tekkinud prahti, raamimisest ülejäägid said taaskasutusse antud ja peale näituse mahavõtmist leiavad kõik kasutatud vahendid uue kasutuse.

MTÜ Noored Toredate Mõtetega fotoringi juhendaja ja näituse korraldaja Kerly Ilves on väga rahul, et selline põnev vormistus ja teemakäsitlus valitud sai, sest kuigi keskkonnast on räägitud palju, maadleb see paljude probleemidega, mis on peamiselt inimtekkelised. "Antud näitus on meie püüd looduse olukorrale tähelepanu tõmmata ning inspireerida vaatajaid planeediga A paremini ümber käima, sest see on ainuke, mis meil kasutada on", sõnas Ilves. Korraldaja loodab, et näituse avamine puudutab mõtlemapanevate fotodega ka laiemat vaatajaskonda. Suur eesmärk on, et käesolev näitus aitaks muuta vähemasti mõnegi inimese vaadet keskkonnale.

MTÜ Noored Toredate Mõtetega fotoring on varem oma fotosid esitlenud kolmel korral Tartu Linnaraamatukogus ja Tasku keskuses, Turu linna infopunktis Tartus ja kaupluses.

MTÜ Noored Toredate Mõtetega fotoringi tegemistega saab ennast kursis hoida nende blogi fotoring.blogspot.com ja  Facebooki vahendusel.