Sellel aastal toimub esimest korda noorteloomingul põhinev ja taaskasutust populariseeriv muusikateemaline moeshow Grammofon. Moeshow toimub 16. mail 17.00 Tallinnas Paide tn. 7 asuvas Uuskasutuskeskuse hoovis.

Grammofon on inspireeriv moeshow, kus on võimalik näha ligikaudu 10. noore moelooja koostatud värskendavaid ja leidlikke kollektsioone, mis on valminud taaskasutuslikke meetmeid silmas pidades.

Žüriiliige Karolin Kuusik ütleb: “Tavaliselt pean ma moeshow žüriis olles uurima  ega riided pole tehtud juba varasematest riietest ning sellised siis välja praakima. Selle show puhul on aga hoopis teistmoodi – taaskasutus ongi asja mõte” ning lisas veel, et oodab huviga noorte leidlikke ideid, sest ökomoe laia levivuse ja aktuaalsuse juures tuleb nüüd rõhku panna just erinevatele teostusviisidele.

Grammofoni põhiliseks eesmärgiks on näidata ökomoe üha enam suurenevat elujõudu. Tõsta esile mõtet, et liide “öko” sõna mood ees, toob endaga kaasa lisaks suuremale keskkonna säästlikusele ka suurema ja terviklikuma isikupära. Kiirmoe pidevalt vahelduva maastiku toodangust on kerge igaühel valmistada endale omanäolisi ja kordumatuid esemeid. Esemeid, mis pakuvad nii loomingulist rahuldust kui ka positiivset tunnet, et oled säästnud nii rahalisi kui ka keskkondlikke ressursse.

Noorte loomingust valivad välja parimad võistlustööd Reet Aus, Karolin Kuusik ja Anu Lensment. Meeleolu hoiab üleval särav õhtujuht Merle Liivak. Pärast kollektsioonide ettekandmist toimub ka oksjon, kus publikul on soovi korral võimalik endale soetada eelnähtud esemete seast oma lemmikuid.

Moeshow on kõigile tasuta. Publikut oodatakse umbes 100 inimese ringis.