07.06 – 09.06 toimub koerte ja kasside tasuta marutaudi vastu vaktsineerimine Põlva-, Valga- ja Võrumaal. Tule ja vaktsineeri oma lemmik!

Põllumajandus- ja Toiduameti (PTA) loomatervise ja -heaolu osakonna nõuniku Maarja Kristiani sõnul toimus viimane vaktsineerimise kampaania Kagu-Eestis kaks aastat tagasi. „2022. aastal vakstineeriti kolmes maakonnas pea 1000 lemmikut. See näitab selgelt, et inimesed on vastutustundlikud ja tajuvad marutaudi ohtlikust ning vaktsineerimise vajalikkust,“ selgitas Kristian.

„Reedest pühapäevani on võimalik lemmikloomi vaktsineerida eri piirkondades Põlva-, Valga- ja Võrumaal. Selleks, et oma lemmik vaktsineerida tuleb vaid kohale tulla ning lasta vajalik toiming veterinaararstil teostada,“ kirjeldas Kristian. Vaktsineerimist teostavad tegevusluba omavad loomaarstid.

Koeri ja kasse tuleb vaktsineerida marutaudi vastu vähemalt iga kahe aasta tagant. Selle eest, et lemmikloomal oleks toiming regulaarselt tehtud, vastutab loomaomanik.  Vaktsineerimine on vajalik selleks, et haigust ennetada ning et see ei leviks loomade hulgas ja neilt edasi inimesele. Marutaudi ei ole võimalik ravida ja haigustunnuste väljakujunemisel lõppeb see igal juhul surmaga nii loomade kui ka inimese puhul. Vaktsineerimisega on võimalik marutaudi ära hoida.

Loomaomaniku meelespea vaktsineerimiseks:

  • vaktsineeritav loom peab olema terve ning vähemalt 3 kuud vana;
  • 10 päeva enne vaktsineerimist tuleks võimalusel anda lemmikule ussirohtu;
  • kui lemmikul on olemas pass või muu dokument, millesse vaktsineerimise andmed kanda, siis tuleks see kaasa võtta;
  • loomaomanik peab vaktsineerimise ajaks  tagama looma  ohutu fikseerimise.
     

Vaktsineerimise kohtade täpsem info on leitav marutaud.ee