Teaduskeskus AHHAA võõrustas Tartumaa koolide klassiõpetajaid, kes tutvusid uurimusliku AHHAA-õppega. Kokku võttis kogemuspäevast osa 30 õpetajat.
- Keskkonnaharidus
- 16. jaanuar 2015
- Pildistas Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee
Kogemuspäeva läbiviija Matti Orav märkis, et päeva eesmärk on tutvustada uut geoloogiaprogrammi ja näidata, kuidas töötab uurimuslik õpe.
„Me tahame, et õpetajad saaksid ise kogeda, kuidas see programm välja näeb ja mida lapsed selle raames teha saavad. Kogemuspäeval on nad ise õpilase staatuses ja teevad läbi sama programmi, mille koolilapsed siin läbiksid,“ selgitas Orav. „Õpetajad naudivad selliseid päevi väga,“ lisas ta.
Ürituse kaaskorraldaja Liina Vaheri sõnul saavad õpetajad ise planeerida, millist osa oma ainest või tunnist nad sellisel viisil visualiseerida tahavad.
„Meie saame õpetajatelt ühtlasi ka tagasisidet, kuidas selline teemakäsitlus neile sobib ja kas see abistab neid tõhusamal õppimisel,“ möönis Vaher.
Vaher sõnas, et Teaduskeskus AHHAA on selliste päevade ja õppevormide läbiviimiseks ideaalne õpikeskkond ning rõhutas, et sarnaseid õppepäevad on ainulaadsed kogu Baltikumis.
„Täna külastame näiteks planetaariumi ja meisterdame ise vulkaane, uurime lähemalt AHHAA eksponaate ja teeme mikroskoopiat. Need on need asjad, mida on väga raske koolikeskkonda kaasa võtta. Me ootame väga kõiki koole endaga koostööd tegema,“ rääkis Vaher.
Selliseid kogemuspäevi korraldab AHHAA kaks korda aastas. Üritused on kooliõpetajatele tasuta ning nende käigus läbitakse üks AHHAA-õppe programm nii, nagu sellele läbiksid õpilased. Järgmine sarnane kogemuspäev toimub 21. jaanuaril, kui osalejateks on Tartu maakonna ja linna loodusainete õpetajad.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta