Tallinna Ülikooli Ökoloogia Instituudi Säästva Hariduse Arenduskeskus ootab keskkonna ja säästva arengu täienduskoolitusele põhikoolide, gümnaasiumide ja kutseõppeasutuste koolimeeskondi - igast 2–3 eri valdkonna aineõpetajat ja 1 juhtkonna liige.
- Keskkonnaharidus
- Krista Must, Tallinna Ülikool
- 20. november 2013
Koolituse eesmärgid:
* Suureneb õpetajate teadlikkus keskkonna ja säästva arengu alastest õpetamis- ja metoodilistest oskustest.
* Täienevad õpetajate oskused otsida ja kriitiliselt hinnata keskkonna ja säästva arengu valdkonda puudutavat informatsiooni.
* Õpetajad omandavad oskuse lõimida õppe-kasvatustegevusse keskkonna ja säästva arengu teemasid ning kasutada erinevaid õpetamismeetodeid.
* Õpetajad omandavad teadmised keskkonnast ja jätkusuutlikust arengust ning oskavad teemat integreerida oma ainevaldkonna tundidesse.
Koolitus sisaldab auditoorset, praktilist ja iseseisvat tööd 78 tunni mahus.
Koolituse moodulid:
I moodul "Õppida, et teada": Säästev areng ja säästvat arengut toetav haridus kui keskkonna- ja inimarengu prioriteet 21. sajandi maailmas, Euroopas, Eestis. Haridus, väärtused ja isiklik suhestumine. Koolitajad: Imbi Henno, Kaja Peterson, Sirje ja Georg Aher
II moodul "Õppida elama koos": Eesti ühiskonna, kultuuriruumi ning kogukondade elujõulisus ja sidusus. Jätkusuutlikkus kui väärtus ja tema roll inimtegevusi suunavate väärtuste integreerijana. Koolitajad: Mall Vainola ja Sven Aluste
III moodul "Õppida mõistma ja olema": Riiklike õppekavade läbivate teemade ellurakendamine läbiva teema „Keskkond ja jätkusuutlik areng“ näitel. Koolitaja: Asta Tuusti
IV moodul "Õppida tegema": Õpilaste jätkusuutlikku arengut toetavate teadmiste, hoiakute ja väärtushinnangute kujundamine. Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia võimaluste kasutamine õppeprotsessis. Koolitajad: Mall Vainola, Sirje ja Georg Aher
Koolitused toimuvad veebruarist oktoobrini 2014. aastal.
Koolitus on osalejatele tasuta, korraldajad katavad ööbimise ning toitlustusega kaasnevad kulud. Transpordikulud koolituskohta ja tagasi katavad osalejad ise.
Täieliku koolitusprogrammi läbinud saavad Tallinna Ülikooli täienduskoolituse tunnistuse.
Soovid osaleda? Saada oma kooli meeskonna motivatsioonikiri (1 A4) e-posti aadressile heidi.liivlaid@tlu.ee hiljemalt 25. novembriks 2013.
Lisainfo koolituse ja motivatsioonikirja koostamise kohta veebilehelt ja e-posti aadressilt heidi.liivlaid@tlu.ee.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta