Homme, 31. jaanuaril kell 17.00 lõppeb kandideerimine GLEN programmi vabatahtlikuks. 21 - 30-aastased noored saavad osaleda kaheksas projektis, mis toimuvad seitsmes riigis - Indias, Gruusias, Nepalis, Palestiinas, Kamerunis, Ghanas ja Ugandas.
- Vabatahtlik tegevus
- 30. jaanuar 2017
Arengukoostöö Ümarlaua juht Sigrid Solnik: “Minu enda vabatahtliku töö kogemus Palestiinas oli väga positiivne, nii et julgustan kõiki kandideerima! Euroopast väljaspool vabatahtliku töö tegemine annab igaühele võimaluse silmaringi avardada ja teistelt kultuuridelt nii mõndagi õppida. Lisaks pakub GLEN programm noortele professionaalidele võimaluse oma teadmiste ja kogemustega kohalikku kogukonda panustada.”
Vabatahtlikke oodatakse järgmistes riikides:
· India – põllumajandusvõtted ja terviseedendus naistele ning tüdrukutele
· Kamerun – praktilised koolitused äri ja IT vallas
· Kamerun: teater avalikus ruumis
· Uganda – ökoloogiline põllumajandus HIV/AIDSi nakatunute peredele
· Palestiina – töö noortega kultuuri ja kunsti vallas
· Ghana: teadlikkuse tõstmine kullakaevanduste mõjust tervisele (2016 blogi)
· Gruusia: taluturismi arendamine ehk agroturismi loomine (2016 blogi)
· Nepal: maavärinas hävinud küla üles ehitamine (2016 blogi)
Kandideerimine on avatud 21–30-aastastele maailmaharidusest huvituvatele noortele, kes räägivad inglise keelt. Osade projektide puhul tuleb kasuks ka vene, prantsuse või araabia keele oskus. Arengukoostöö Ümarlaud ootab avaldusi 31. jaanuarinil kella viieni. Kandideerimisavalduste saatmisel tuleb tähele panna, et e-kirjadel võtab kohale jõudmine veidi aega, nii et avalduse saatmist ei tasuks jätta viimastele minutitele.
Projekti eesmärk on toetada noorte aktiivset osalemist säästliku ja solidaarse mõtteviisi edendamisel. Maailmahariduslik koolitus- ja praktikaprojekt hõlmab ettevalmistuskoolitust, kolmekuulist tööd sihtriigis ning teavitustööd ja maailmahariduse edendamist kodumaal. Projekti koordineerib Arengukoostöö Ümarlaud ja rahastab ASA programm.
GLEN programm alustas tegevust 2003. aastal, Eesti saatis esimesed GLENid vabatahtlikku tööd tegema 2004. aastal, kümne aasta jooksul on arengumaades käinud üle 50 noore.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta