Kas teate, millisele numbrile helistada, kui teil peaks juhtuma õnnetus tööl või koolis või kui olete välismaal puhkusel? Kui olete ükskõik millises ELi riigis, on vaja meeles pidada vaid üks hädaabinumber – 112. Number kehtib ka Eestis ning teie kõnele vastab Päästeamet.
- Tarbimine ja tervis
- Euroopa Parlamendi uudised
- 15. veebruar 2010
Pärast seda, kui Bulgaaria võttis kasutusele hädaabinumbri 112, toimub see eranditult kõigis liikmesriikides.
Hädaolukorras loeb iga sekund. Seepärast ongi EL sisse seadnud ühtse numbri kõikide liikmesriikide jaoks. Sama numbrit võib kasutada siis, kui teie Rootsis asuvas rendimajas on puhkenud tulekahju või kui teil on juhtunud liiklusõnnetus Itaalias.
Number toimib riiklike hädaabinumbrite kõrval
Kui helistate numbril 112, tegeleb kohalik operaator kas otse teie kõnega või ühendab teid vastava hädaabiteenistusega – kiirabi, politsei või tuletõrjega. Samas ei pruugi kõnealune number asendada olemasolevaid riiklikke hädaabinumbreid, vaid toimib nende kõrval.
"150 miljonit eurooplast käib igal aastal teises ELi riigis ning õnnetuse korral nad peaksid kohe teadma, kuhu helistada," ütles Jacek Saryusz-Wolski pressikonverentsil, mis toimus 11. veebruaril, mil tähistati hädaabinumbri päeva Euroopas.
Poola konservatiivist Saryusz-Wolski lisas, et ta sooviks liikmesriikide konkurentsi selles, kes suudab paremini infot numbri olemasolust levitada. "Liikmesriigid peavad ära tegema suure töö," ütles briti liberaalist parlamendiliige Diana Wallis.
Vali 112
- hädaabiteenistusega ühenduse võtmiseks;
- igas ELi liikmesriigis;
- lauatelefonilt, telefoniautomaadist või mobiiltelefonilt;
- tasuta;
- kõned toimivad tavaliselt ka siis, kui teie kõneaeg on otsas või asute väljaspool võrgu teeninduspiirkonda.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta