Tartu Ülikooli loodusmuuseumi maikuu virtuaalne loodusõhtu „Tutt, hallpõsk, sarvik, mustkael, väike – kas tunned Eesti pütte?“ on pühendatud aastalinnule ja teistele Eesti püttidele. Lugusid jutustab 20. mail kell 18 Eesti Ornitoloogiaühingu juhataja Margus Ots.
- Keskkonnaharidus
- 14. mai 2020
- Foto: Pixabay, CC Public Domain
Kas Sa tead, kes on tuukerpart, pressjalg, pärsus, kroogu, merevares, räimetirr ja kalakaur? Need on vaid mõned nimed, kuidas vanarahvas tuttpütti kutsub. Lind, keda sakslased hoopis sukeldujaks nimetavad (Haubentaucher (Haube ’kapuuts’; Taucher ’sukelduja’)), on vees küll väga osav, kuid maapinnal kõndimine on talle vaevaline. Tuttpütt on maailmas laialt levinud, nii Euraasias, Austraalias kui ka isegi Sahara-taguses Aafrikas. Eestis on neid 2000-3000 paari, kuid vaatamata sellele andmeid selle huvitava välimuse ja käitumisega linnuliigi kohta napib. Loodusõhtul saad tuttavaks nii aastalinnu iseendaga ja ka teiste püttidega.
Loodusõhtu „Tutt, hallpõsk, sarvik, mustkael, väike – kas tunned Eesti pütte?“ toimub 20. mail kell 18 veebis. Ootame virtuaalselt liituma ja kuulama kõiki huvilisi!
Loodusõhtul osalemiseks postitame lingi loodusmuuseumi kodulehele ja Facebooki.
Loodusõhtut aitab korraldada SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta