Võrreldes 20 aasta taguse ajaga vaatavad Eesti inimesed televiisorit küll veidi vähem, kuid see on endiselt meelepäraseim vaba aja veetmise viis. Kes ja kui palju aega teleka ees veedavad, saab lähemalt lugeda statistikablogist.
- Inimene, kogukond, ühiskond
- 12. veebruar 2023
- Foto: Pixabay
Aastatel 2019–2021 korraldatud ajakasutuse uuringu järgi vaatavad inimesed päevas televiisorit keskmiselt kaks tundi ja 5 minutit. Seda on 12 minutit vähem kui 20 aastat tagasi. Mehed veedavad teleka ees kauem aega kui naised – keskmiselt 11 minutit päevas rohkem.
Selliste näitajatega teeb telekavaatamine pika puuga ära kõikidele teistele vaba aja veetmise viisidele, nagu näiteks sportimisele (keskmiselt 40 minutit päevas), suhtlemisele (37 min) ja lugemisele (31 minutit). Ajakasutuse uuringust selgub, et nädalavahetuseti veedavad inimesed teleri ees rohkem aega kui nädala sees, näiteks pühapäeviti vaadatakse üle poole tunni kauem telekat kui tavapärastel tööpäevadel esmaspäevast neljapäevani.
Kõige suurema osa oma ajast veedavad teleka ees 65+ vanuses inimesed – üle 3 tunni päevas. Kõige vähem vaatavad telekat 10–14aastased (tund ja 16 minutit päevas) ja 25–44-aastased (1 tund ja 25 minutit).
Loe edasi ja tutvu uuringu metoodikaga statistikaameti kodulehel.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta