Augusti lõpus toimus Taevaskojas Eesti esimene Lead-Off projekt, mille eest vedajaks oli Monada MTÜ. Projekti eesmärgiks oli kokku tuua erineva taustaga Euroopa noored (18-30a.), et rääkida ning tutvustada neile võimalusi
kuidas oma ideid paremini ellu viia ning kuidas leida endas just see, mille vastu on noortel tõeline kirg.
- Inimene, kogukond, ühiskond
- 4. september 2024
- Foto: Ilias Giannopoulos ja Ingrid Tärk / Pressifoto
Projektis osalesid noored Eestist, Lätist, Kreekast, Türgist, Hispaaniast, Argentiinast ja Sri Lankalt. Igal neist oli oma unistus ja visioon enda tuleviku kohta. Töötubades avanes noortel võimalus rääkida turundus-, karjääri-, kommunikatsiooni-, vaimse tervise valdkonna spetsialistidega nii Kreekast, Tšehhist kui ka Eestist, kes avasid noortele kardinataguseid ja rääkisid, milline on olnud nende teekond ja kuidas hoida tasakaalus oma eraelu, proovides teha tööd selle nimel, et muuta oma kirg ja hobi enda tööks.
Paljud noored valivad tihti peale gümnaasiumi või ülikooli turvalise tuleviku, see tähendab, et minnakse õppima midagi, mis tegelikult ei meeldi ning mille tulemusel võetakse vahe aasta või tullakse üldse ülikoolist ära.
Euroopas Erasmus+ projektide läbi on aga noortel võimalik juba varakult võimalik leida projekt, mis neid kõnetab ja saada osa Euroopas tunnustatud projektidest, mis aitab noortel saada parem ülevaade valdkonna vastu, mis neid huvitab.
Üheksa päeva kestnud projekt on Ilias Giannopoulos’e rajatud Monada MTÜ esimene projekt Eestis, mis on teerajajaks paljudele teistele rahvusvahelistele noortele suunatud tulevatele projektidele.
Ilias lisas kommentaarina, et: „Ma usun siiralt, et iga noor, peaks saama oma elus ühe rahvusvahelise kogemuse, et kogeda erinevaid kultuure ja maailmavaateid. Inimestena annab see meile juurde tohutul hulgal teadmisi, mida alati koolist või koos sõpradega ajaveetmise läbi ei saa. See meile kui inimestele uusi tutvusi, kes on tulnud kokku samade huvide ja eesmärkidega, andes hilisemas elus on võimaluse teha kas koostööd või kasutada tutvusi ära puhtalt selle jaoks, et teise riiki reisides oleks sul keegi kohalik, kes oskab ringi näidata ning näidata seda läbi kohaliku silmade.“
„Projekt andis meile kõigile huvitava rahvusvahelise kogemuse, läbi mille õppisime paremini tundma teisi Euroopa kultuure ja inimesi, kellega saime vahetada mõtteid ning lähemalt tuttavaks saada. Võimalus kuulata oma eriala spetsialiste, kes
räägivad valdkondadest lähemalt ning avardasid kaadri taguseid, on võimalus millest ma ei saanud ära öelda. Otsustasin juba eelnevalt, et võtan peale kooli vaheaasta, aga Erasmus+ projektid on head võimalused, mis annavad vaheaastal häid kogemus ning mõtteid mida edasi õppima minna ja millega täpsemalt tulevikus edasi tegeleda. Töötoad olid huvitavad, mis pakkusid palju uut infot, kuid minu üheks suureks lemmikuks olid kultuuriõhtud“, ütles Eestist pärit osaleja Lotta.
Eesti meeskonnajuht Ingrid, kes juhib Eestis sarnast organisatsiooni nimega Partner Up Estonia, leiab, et: „ Paljudel noortel ei ole võibolla võimalust reisida või minna välismaale õppima, kuid sellised projektid annavad neile selle võimaluse. Olen siiralt õnnelik, et Ilias on toonud Monada MTÜ nüüd Eestisse, läbi mille saab veel enam Eesti noori osaleda projektides ning kogeda rahvusvahelist, mitteformaalset haridust, kultuuri ja mõtete vahetust, mis võib aidata noortel paremini lahti mõtestada nende oma tulevikuplaanid ja laiendada silmaringi. Olen temaga töötanud Euroopas ka läbi teiste projektide ning see professionaalne energia, mis ta lauale toob, on midagi mis muudab erinevad projektid ja noorte vahetused kogemuseks, mis jääb meelde kogu eluks.“
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta