CV-Online korraldas noortemessil Teeviit küsitluse noorte tulevikuplaanide ning ootuste kohta. Vastustest selgus, et 79% vastajatest oleks valmis tegema töö ja kooli kõrvalt või isegi oma põhitegevusena vabatahtlikku tööd.
CV-Online korraldas noortemessil Teeviit küsitluse noorte tulevikuplaanide ning ootuste kohta. Vastustest selgus, et 79% vastajatest oleks valmis tegema töö ja kooli kõrvalt või isegi oma põhitegevusena vabatahtlikku tööd.
- Vabatahtlik tegevus
- CV-Online
- 8. detsember 2009
- Foto: https://pixabay.com/photos/friends-sunrise-young-happy-3614311/
18% kõigist vastajatest on vabatahtlikku tööd juba teinud või seda praegugi tegemas ning vaid kümnendik kõigist vastanutest ütles, et nad pole tööst vabatahtlikuna kindlasti huvitatud. Ligi viiendik noori leidis, et võiksid teha vabatahtlikku tööd ka oma põhitegevusena.
„Noorte valmisolek teha tööd vabatahtlikuna on väga rõõmustav. On küllaltki tõenäoline, et just vabatahtliku tegevuse kaudu võiks tänases tööturu olukorras saada noored esimesi töökogemusi, mida hiljem oma CV-sse lisada,“ selgitas CV-Online`i turundusjuht Raimo Matvere. „Mõistagi tuleb seda numbrit vaadata siiski teatud mööndustega, sest kõik reaalselt vabatahtliku tööd tegema ilmselt ei asuks. Vabatahtlikuna ollakse valmis kaasa lööma valdkonnas, mis isiklikult huvi pakub. Siiski on selline tulemus väga positiivne signaal noorte sotsiaalsest vastutustundest ning avatusest.“
CV-Online korraldas küsitluse Teeviidal teist korda. Võrreldes 2008. aasta lõpuga on oluliselt vähenenud noorte ootused palga osas. Kui aasta tagasi oleksid kooliõpilased olnud valmis asuma tööle keskmiselt 8500-kroonise netopalga eest, siis nüüd on see langenud keskmiselt 6000 kroonile. Umbes 5% vastajatest oleks nõus töötama ka miinimumpalga eest. Kõrgeim soovitud palk, mida noored küsimustikku märkisid, oli 25000 krooni.
Erialadest, mida noored õppida soovivad, on aasta jooksul tõusnud populaarseimaks majanduserialad – ärijuhtimine, majandusarvestus, rahandus, pangandus. Eelmisel aastal oli eelistatuim arstiteadus. Värske küsitluse põhjal järgnesid 2009. aastal populaarsuselt majandusele aga pedagoogika ja noorsootöö, arstiteadus, kokanduserialad (kokk, pagar, kondiiter) ja filoloogia. Jätkuvalt on küllaltki vähepopulaarsed tehnilised erialad ja inseneriõpe ning üllatuslikult ka sotsiaalteadused (välja arvatud psühholoogia).
10% koolinoorte tulevikuplaanidesse kuulub vaba „rännu- ja puhkeaasta“ võtmine pärast kooli lõppu ning enne ülikooli asumist.
CV-Online`i küsitlusele vastas 188 noort, kellest 68% oli gümnasistid või ametikoolide õpilased ning 15% põhikoolide õpilased.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta