Võrukeelse laulupeo Uma Pido korraldustoimkond ja Nopri Talumeierei leppisid kokku, et alustavad koostööd 29. mail peetava omakeelse laulupeo paremaks õnnestumiseks. Nopri piimamees Tiit Niilo toob Uma Pido heaks aprillist müügile võrukeelse eritoote „Kurõmarja laulujogurt“ ja täidab peopäeval 1500 laululapse kõhtu „Nopri marjajogurtiga“.  Konnakooride seas astub aga mai lõpus Intsikurmu laululavale ka 11-liikmeline „Nopri rõõsk kuur“.

Uma Pido korraldustoimkonna juht Triinu Ojar ütles, et Nopri Talumeierei ettepanek toetada võrukeelse laulupeo õnnestumist on tänuväärne. „Nopri piimamehe ja perenaise tegemised seal Kärinä külas on jäänud silma nii omakandi rahvale kui kaugema kandi inimestele. Nopri laulujogurt aitab kindlasti viia Uma Pido sõnumi paremini nii üle Vana-Võromaa kui ka üle Eesti,“ sõnas Ojar. Ta lisas, et Noprilaulujogurti ostmise kaudu saab Uma Pido toetada nüüd iga inimene.

Nopri Talumeierei toob Uma Pido heaks aprillist juunini müügile võrukeelse eritoote "Kurõmarja laulujogurt". Iga jogurtitopsi müügist läheb Uma Pido toetuseks 50 senti. Nii nagu kõigi Nopri toodete puhul, on tegu naturaalse ja säilitusaineteta jõhvikajogurtiga, mille laulu- ja jogurtiarmastaja tunneb ära vastava märgistuse järgi etiketil:www.UMAPIDO.ee.

Lisaks on Nopri talu pere nõus pikal laulupeopäeval toetama ka mudilas- ja lastekooride lauljaid omatoodanguga. 200ml maitsvat „Nopri marjajogurtit“ muu kodumaise söögi juurde aitab kindlasti laululapse kõhul ja tujul rõõmus püsida.

Nopri peremees Tiit Niilo kinnitas, et 29. mail sammub peo rongkäigus Põlvast Indsikurmu poole ka Nopri töötajaskonna ja sõprade 11-liikmeline konnakoor „Nopri rõõsk kuur“. Nopri koor astub Uma Pido lavale peakontserdil ühendkooride osana koos teiste konnakooridega. „Meil Nopris käib töö ja vile koos, asi siis ka veidi häält juurde teha,“ kommenteeris Nopri piimamees konnakoori loomist.

Nopri Talumeierei annab tööd kaheksale inimesele ja uue tegevussuuna ehk agroturismi teenuse käivitumisel luuakse töökohti juurde. Nopri Talumeierei OÜ alustas ettevõttena 2002. aastal. Enne seda oli piimatöötlejaks talu, millel täitus 2008. aasta oktoobris 10 aastat käitlemise algusest. Nopri Talumeierei kasutab oma toodetes vaid ehtsaid tooraineid, ühtegi säilitusainet ja muid tervisele ebasobivaid aineid ei kasutata. Jogurti, sõira, koorekaramelli ja kohupiimakreemide kõrvale lisandus mullu ka ehtne talukohupiim ja talujuust. Nopri tooted on saadaval oma talupoes, Võru taluturu kõrval Lihakarni poes ja suurtest kettidest Selveri, Kaubamaja, Prisma, ETK ja Stockmanni müügilettidel.