Tervise Arengu Instituudi veebipõhise toitumisprogrammi Nutridata kasutajaile on nüüdsest programmi lisandunud mitmeid olulisi uuendusi. Kui seni said kasutajad korraga hinnata vaid ühe päeva toitumist, siis nüüd on võimalik analüüsida korraga suurema hulga päevade keskmist toitumist ning võrrelda tulemust riiklike toitumissoovitustega.

Energia ja toitainete arvutustulemustele lisandus toiduainete saamine, mis annab ülevaate valitud ajavahemikul söödud toiduainete kogustest. „Toiduainete saamine“ all kuvatakse tulemused: peatoidugruppide (nt köögiviljad), alatoidugruppide (nt kapsad) ja toiduainete kaupa (nt Hiina kapsas).

Uusi võimalusi on ka toitude lisamisel menüüsse. Toidu otsingusse lisandus valik "Minu lemmikud", kuhu salvestuvad road, mida sageli tarbitakse. Teine uuendus on võimalus muuta "Minu toidud" all loodud retsept valmistoiduks või toiduaineks ning määrata sellele tüüpiline portsjoni suurus. Portsjonite koguste määramist lihtsustavad nüüdsest ka pildid.

Lisandunud on tervisliku kehakaalu kalkulaator täiskasvanutele, mis aitab hinnata kehakaalu seisundit ning annab soovitusi terve kehakaalu saavutamiseks.

Elektrooniline toitumise andmekogu www.nutridata.ee avalikustati eelmise aasta juunis.