Viljandi pärimusmuusika festival heidab tänavu kinda nii eesti- kui välismaistele muusikutele, ärgitades neid kollektiivse pillimängu kõrval ka meisterliku soolo kaudu publikule elamusi pakkuma.
- Bioneeri uudised
- Eesti Pärimusmuusika Keskus
- 14. juuli 2009
Festivali pealik Ando Kiviberg rõhutas täna pärastlõunal Tallinna Vanalinna Muusikamajas aset leidnud pressikontserdil, et pärimusmuusika areng on Eestis tänaseks jõudnud sinnamaani, kus kõrgetasemelisi ansambleid on leida üsna ohtrasti. „Nüüd on aeg teha järgmine samm ning julgustada soliste ka üksikesinemise kaudu inimeste südametesse pugema,“ sõnas ta. „Taas peab tõdema, et programmi mõttes tuleb üle aegade parim festival.“
Kiviberg tunnistas, et majanduslikus mõttes pole ajad suure muusikafestivali läbiviimiseks lihtsad, kuid sellest hoolimata on korraldajad kindlalt ree peal püsinud. „Passide ja piletite eelmüük on läinud sama hästi kui mullu, mil püstitasime uue publikurekordi,“ lausus Kiviberg. Lisaks avaldas ta heameelt, et festivalil on õnnestunud koostööd jätkata senise suurtoetaja Sakuga ning leida LHV näol ka üks uus suursponsor.
Festivali programmipealiku Tarmo Noormaa sõnul väärib sel aastal esile toomist välisesinejate päritolumaade lai geograafia. „Tänavuse peo keskne teema „Soolo!“ andis meile suurepärase võimaluse Viljandisse kutsuda mitme huvitava instrumendi mängijaid. Näiteks on meil külas tipptasemel sitarimängija Shubhendra Rao Indiast, tõva kurgulaulja Andrei Mongush, Brasiilia tüdrukutepunt Clã Brazil, rituaalset indiaanimuusikat esitav Lendav Kotkas ja Vene balalaikavirtuoos Aleksei Arkhipovsky.“
Samal ajal on pakuvad pärimusmuusikasõpradele elamusi mitmed eestimaised esinejad, kellest on aastate jooksul saanud selle peo pärisosa.
Festivali põhiprogrammis on kokku 73 kontserti, millele lisandub kolm maakonnakontserti ja 50 esinemist Rohelisel laval. Viimane asub tänavu taas oma vanal kohal – Raekoja pargis. Festivalil astub üles 16 välismaist ja 27 Eesti kollektiivi, kokku üle 250 muusiku.
Endiselt on sündmuse programmis kontsertide kõrval tähtsal kohal õpitoad, regilaulupesa, pillilaat, ööülikool, käsitööhoov, pillilaat, muinasjututoad ja koostöös PÖFFiga valminud filmiprogramm.
XVII Viljandi pärimusmuusika festival toimub 23.-26. juulil Viljandis.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta