Riisume ka tänavu Toomemäe lehed kokku ning viime Tartu Maheaeda ja Emajõe aeda toidu kasvatamiseks. Kasutame ära kohaliku olemasoleva loodusliku ressurssi ja hoiame toitained ringluses. Osa lehti kompostitakse, osa viiakse kohe peenardele, et järgmisel aastal saaks viljakal mullal taaskord toitu ja silmailu kasvatada.

Kogu perele mõeldud talgupäev algab kell 10:00 Tartus Toomemäel Rotundi kohviku juures ja lõpeb orienteeruvalt kell 17:00.

Reha puudumisel saad selle kohapeal laenata. Võimalusel võta kaasa oma isiklik reha ja töökindad. Registreerumine pole kohustuslik, aga nii saame tagada, et soovijad ei jääks rehata. Palun pane kirja kõik enda pereliikmed, et saaksime rehade üle paremini arvestust pidada. Täpsem info Facebookis.

Et külm, nälg ega janu töörõõmu ei rikuks, jagame töö tegijatele pirukat ja sooja jooki. Võta võimalusel kaasa oma joogitops. Väiksematel lastel on võimalik mängida mänguväljakul või elu kõige suuremas lehehunnikus.

Talgupäev toimub iga ilmaga. Seega riietu mugavalt ja vastavalt ilmale, kätte pane kindad ja jalga võimalikult veekindlad jalanõud. Naudime head seltskonda, ilusat sügist ja keskkonnasäästliku tööd ning aitame kaasa Tartu Maheaia ja Emajõe aia toimetamisele.

Järgmisel päeval on korraldajatel plaan kokkuriisutud lehed puiistada maha Tartu kogukonnaaedadesse. Seda tegevust kutsutakse "lehesõjaks." Ka lehesõjast võivad soovijad osa võtta.

Talgupäeva „Toomemäe lehed toiduks“ korraldavad Tartu Maheaed, Emajõe aed, Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 arendatav projekt Kasvades Oma Toiduga, Eesti Maaülikooli Mahekeskus, Tartu Linnavalitsus ja Krausberg Eesti OÜ.

Tule kogu perega ja võta sõbrad ka kaasa!

Korraldajad on tänulikud, kui infot jagatakse kõikides teemasse sobivates infokanalites.