Eesti suurim kütusemüüja Olerex paigaldab oma täisteenindusjaamade katustele päikesepaneelid, et teenindusjaamas vajaminevat elektrienergiat taastuvallikast ise toota ning seeläbi süsinikujalajälge vähendada. Esimestena said päikesepaneelid katusele Tartu Aardla tänava teenindusjaam, Märjamaa Orgita teenindusjaam ning Tallinnas asuv Peetri teenindusjaam.

Ettevõte paigaldab päikesepaneele tehniliselt sobivate teenindusjaamade katustele üle Eesti, järgmisena on kavas välja ehitada Kuressaare teenindusjaam Saaremaal.
 

„Olerex on keskkonnast hooliv ettevõte ning seetõttu on rohelisemaks muutumine meie jaoks oluline samm. Päikesepaneelidest toodetava elektri hulk on sarnane konkreetse teenindusjaama aastase võimsuse vajadusega, seega hakkab paneelidest saadav elekter juba sel suvel meie teenindusjaamasid valgustama, aga ka jäätist ja vett külmas hoidma,” selgitas Olerexi sisseostu- ja logistikajuht Anton Šafrostin.


Kokku paigaldab Olerex suve jooksul paneelid 15 teenindusjaama katusele. Keskeltläbi toodab ühe teenindusjaama päikesepark 25 000 kWh elektrit aastas, mis aitab ära hoida 27 tonni CO2 tekkimist aastas.
 
„Ühe päikesepargi poolt säästetav heitmete kogus on võrreldav sellega, mis tekib siis, kui diiselauto läbib umbes 220 000 kilomeetrit,” selgitas Šafrostin. „Iga päikesepargi võimsus on pisut erinev, ent 15 päikesepargi peale toodame ise kokku ligi 385 000 kWh aastas.”
 
Päikesepaneelide paigaldamine on järjekordne samm Olerexi keskkonnasõbralikumaks muutumisel. Juba praegu on Olerex Eesti suurim elektriautode laadijatega tanklakett, et keskkonnasäästlikku eluviisi edendada ka oma klientide seas ja soodustada elektriautode kasutusele võtmist.
 
„Hetkel on meil ELMO laadimispunktid 17 teenindusjaamas, kuhu on paigaldatud 50kW kiirlaadijad, aga arendame elektrilaadimist edasi ja juba sellel aastal lisandub meie võrku veel kolm ülikiiret laadijat,” ütles Šafrostin.