Eestis Kalevi ja Põltsamaa tehaseid omav Orkla on kantud maailma kõige jätkusuutlikumate ettevõtete Corporate Knights Global 100 indeksisse, mida esitleti Maailma Majandusfoorumil 25. jaanuaril. Indeks on saja maailma kõige jätkusuutlikuma ettevõtte edetabel, mis põhineb kokku 8080 ettevõtte analüüsil.

  • Ettevõtlus
  • 28. jaanuar 2021
  • Foto: Pixabay, CC Public Domain

Orkla on üks kahest nimekirjas olevast Norra ettevõttest, mis on võtnud sihiks vähendada pidevalt kasvuhoonegaaside heitkoguseid ning on Pariisi kokkuleppega kooskõlas seadnud teaduspõhised eesmärgid kasvuhoonegaaside vähendamiseks, piiramaks globaalset soojenemist. Orkla keskendub jõuliselt ka säästvat tarbimist soodustavate toodete ja lahenduste väljatöötamisele, sealhulgas näiteks taimsetele toidukaupadele, taaskasutatud ja taastuvatest materjalidest pakenditele ning toodete süsinikujälje märgistamisele.

„Oleme uhked ja meil on hea meel, et Orkla on Corporate Knights Global 100 indeksis. Orklal on jätkusuutlikkuse alal suured ambitsioonid ja rõõmustav on saada tagasisidet, mis näitab, et meie pikaajalised jõupingutused annavad tulemusi,” ütles Orkla president ja tegevjuht Jaan Ivar Semlitsch.

Orkla on Norra päritolu juhtiv toiduainete ja esmatarbekaupade kontsern Põhjamaades ja Balti riikides ning valitud turgudel Kesk-Euroopas, Venemaal ja Indias. Kontsernis töötab kokku rohkem kui 18 000 inimest. Orkla kontserni edu põhineb igas riigis kohalikel tugeva ajalooga brändidel. Orkla Eesti on toidutööstusettevõte, mis ühendab endas kahte pika ajalooga kohalikku kaubamärki ja tootmisüksust – Kalevit ja Põltsamaad. Orkla Eesti tootmistes töötab ligi 600 inimest.

Corporate Knights Global 100 indeksit koostab Kanada organisatsioon Corporate Knights kahekümne nelja kvantitatiivse tulemuslikkuse põhinäitaja põhjal. Analüüsis osales 8080 ettevõtet ja tulemused avaldati Maailma Majandusfoorumil 25. jaanuaril 2021.

***
Indeksist lähemalt