Tänapäeva inimene veedab ligi 70% oma ajast töökohal, üha enam kontoriruumides. Seetõttu on järjest olulisem tagada hea kontoriruumide kvaliteet ja keskkonnahoidlik töökorraldus, mis mõjutab otseselt meie meeleolu ja tööviljakust aga ka ümbritsevat keskkonda. 

Euroopa Rohelise Kontori süsteem on lihtne keskkonnajuhtimissüsteem kontoritele, mis aitab tegeleda keskkonnamõju vähendamisega (nt energiasääst, ressursside kokkuhoid) ning aitab luua tervisliku töökeskkonna.

Euroopa Rohelise Kontori tunnistusi on Eestis välja antud alates 2013. aastast. Täna on Rohelise Kontori tunnistuse saanud 37 organisatsiooni, nende seas on näiteks DHL, Starman, Statistikaamet, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, JCDecaux Eesti, Raidla Ellex Advokaadibüroo, Eesti Energia, Tallinna Haridusamet ja paljud teised.
Mis kasu toob Rohelise Kontori põhimõtete järgimine ettevõttele?

Võimaldab vähendada kontoripõhise tegevuse üldkulusid säästlikuma energia- ja ressursikasutuse ning jäätmetekke vähendamise kaudu, - motiveerib töötajaid ning tõstab nende tööviljakust, - tõstab ettevõtte mainet.

Rohelise Kontori süsteemi rakendamine pole raketiteadus, küll aga vajab see entusiastlikku pealehakkamist ning soovi oma organisatsiooni kontori tegevus viia vastavusse Rohelise Kontori kriteeriumitega. Koolitus „Roheline Kontor – mis ja milleks?“ annab hea ülevaate antud süsteemist ning jagab näpunäiteid, kuidas oma kontoris keskkonnahoidlikult tegutseda ja taotleda ka vastavat tunnistust.

Mida ühepäevane koolitus endas sisaldab?

Kasulikke teadmisi, kuidas oma kontoris alustada Rohelise Kontori süsteemi rakendamist,

Koolituse materjale, sh Rohelise Kontori käsiraamatut,

Kaht energiapausi ettekannete vahe peal,

Tunnistust koolituse läbimise kohta.

Koolitajateks on Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse eksperdid Harri Moora ja Evelin Piirsalu, kes on koostöös teiste EL riikidega Euroopa Rohelise Kontori süsteemi välja töötanud. Puhastusteenusest räägib Jaanika Tõnnisson ISS Eesti kvaliteedijuht.
Koolituse hind on 80€ (sh käibemaks). Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsiooni liikmele kehtib soodushind 70€ (sh käibemaks).

Koolitusele registreerumiseks palun täita ankeet. Registreerida saab kuni 1. juunini või kuni kohti jätkub.
Euroopa Rohelise Kontori tunnistust annab välja Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon (EKJA). Rohelise Kontori süsteemi kohta saab täpsemalt lugeda veel siit.

Päevakava
9.00 - 9.10 Sissejuhatus
9.10 – 9.30 Rohelise Kontori süsteem ja põhimõtted – rakendamise sammud ja eeldatav tulemus
9.30 – 10.00 Rohelise Kontori süsteemi rakendamise alustamine ja keskkonnategevuse ülevaatuse läbiviimine
10.00 – 10.30 Kontori keskkonnaeesmärkide püstitamine ja tegevuskava koostamine
10.30 – 10.45 Energiapaus
10.45 – 12.30 Keskkonnategevuse arendamine kontoris – energiatõhusus, ressursside säästlik kasutamine, jäätmete kogumise korraldus
12.30 – 13.15 Paus (lõunat on võimalik süüa Bliss buffee-restoranis, maja I korrusel)
13.15 – 14.05 Keskkonnategevuse arendamine kontoris – liikuvuskorraldus, keskkonnahoidlikud hanked, tervislik töökeskkond
14.05 – 14.55 Keskkonnategevuse arendamine kontoris - Jätkusuutlik puhastusteenus, millele peaks tähelepanu pöörama?
14.55 – 15.15  Energiapaus
15.15 – 15.45 Keskkonnategevuse tulemuslikkuse jälgimine ja mõõtmine  
15.45 – 16.15  Rühmatöö
16.15 – 16.45 Kokkuvõte ja järgmised sammud
16.45  Tunnistuste kätte andmine