Digihariduse konkurss on ellu kutsutud selleks, et täiendada majandusvaldkonna artiklite hulka eestikeelses Vikipeedias ja muuta majanduskeele mõistevara kõigile hõlpsamini kättesaadavaks. Osalema on kutsutud kõik, kes loovad ja tõlgivad vikiartikleid majandusvaldkonna (sh -isikute) kohta. Konkursi viivad läbi ning parimaid artiklikirjutajaid premeerivad Tartu Ülikool ja Swedbank. Konkursi raames korraldatakse kaks artiklivõistlust aastas. Digihariduse konkurss on osa Vikipeedia edendamise projektist Miljon+.
- Majandus
- 12. veebruar 2018
- Foto: Pixabay, CC Public Domain
2018. aasta esimene artiklivõistlus toimub Vikipeedia keskkonnas 1. veebruarist kuni 10. maini. Osaleda saavad kõik, kes kirjutavad Vikipeediasse uusi eestikeelseid majandusalaseid artikleid või täiendavad olulises mahus olemasolevaid.
Kuidas osaleda?
Osalemiseks on vaja registreeruda Vikipeedia kasutajaks, leida sobiv teema või artikkel. Artikleid võib ka tõlkida teistest Vikipeedia keeleversioonidest, samuti võib osaleja täiendada juba olemasolevaid artikleid. Artiklite arv kasutaja kohta ei ole piiratud. Uutel kirjutajatel palume tutvuda üldise vikijuhendiga. Kindlasti on abiks ka heade artiklite lugemine ning artiklite kvaliteedikriteeriumid.
Hindamiskomisjoni liikmed on Tartu Ülikooli ja Swedbanki esindajad: Helje Kaldaru, emeriitdotsent (TÜ majandusteaduskond); Riina Reinsalu, keeletoimetamise õppejõud (TÜ eesti ja üldkeeleteaduse instituut); Ivo Kruusamägi, vikipedist (TÜ); Kadri Leesment, karjäärikeskuse projektijuht (Swedbank); Tõnu Mertsina, peaökonomist (Swedbank); Art Lestberg, Head of Corporate Sales Business Area (Swedbank).
Hindamiskomisjon selgitab välja parimad artiklikirjutajad, keda premeeritakse auhinnaga. Hindamisel võetakse arvesse nii artiklite kvaliteeti kui ka teema keerukust ja olulisust. Rahalised preemiad paneb välja Swedbank.
Konkursiga seotud sisulisi küsimusi saab esitada Ivo Kruusamägile (ivo@wikimedia). Konkursi korraldust puudutavad küsimused palun saata Katrin Linnole (katrin.linno@ut.ee).
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta