Igal aastal sama küsimus. Mida kingiks osta? Kust osta? Sotsiaalsete  Ettevõtete Võrgustik (SEV) soovitab osta jõulukingid sotsiaalsetelt ettevõtetelt. Nii teed rõõmu kingi saajale ja samal ajal aitad lahendada mõnda ühiskonna kitsaskohta.

Trükimuuseumi tootevalikust (www.trykimuuseum.ee) leiad taaskasutatud materjalidest märkmikud, mille kaaned on pärit ära visatavatelt raamatutelt ja sisupaberiks on trükikodade jäägid. Märkmikud on müügil erinevates disainipoodides üle Eesti, Tallinnas näiteks Oma Asi, Tali, Les Petites ja Nu Nordik poodides, Tartus kohapeal Trükimuuseumis, Rahva Raamatus ja Disainimajas.

Trükimuuseumi märkmikudTrükimuuseumi märkmikudFOTOD: Näidised märkmikest. Pildi autor Trükimuuseum.

Osta retrohõngulised, soodsad ja keskkonnahoidlikud jõulukingid mõnest teise ringi poest. Leia üles kodule lähim Uuskasutuskeskus (uuskasutus.ee), mõni Sõbralt Sõbrale kauplus (sobraltsobrale.ee), Vahejaama taaskasutuskeskus (www.facebook.com/Vahejaam) või Aarete Laeka toetuspood (aaretelaegas.ee/toetuspood). Uuri lisa SEV-i taaskasutuse rubriigist.

Aarete Laegas

FOTO: Valik Aarete Laeka poes. Foto pärineb Aarete Laeka Facebookist.

Maitsvad ja tervislikud jõulupakid saad kokku panna Tagurpidi Lavka (tagurpidilavka.ee) toiduvalikust. Sa ei pea ostma poest prantsuse lillkapsast, hollandi tomateid ja hiina küüslauku, kui neid saab ka meie oma aedadest ja põldudelt. On alati saanud. Toeta eestimaist!

Luke mõisa veebipoest (pood.lukemois.ee) leiad käsitööd, mille müügist saadud tulu aitab säilitada kultuuripärandit. Sihtasutus Luke Mõis on tekkinud kodanikualgatuse toel. Sihtasutuse eesmärgiks on Luke mõisakompleksi arengu soodustamine ja toetamine ning mõisakompleksi loodus-, ajaloo- ja kultuuriväärtuste säilitamine.