Eesti Pärimusmuusika Keskus korraldab konkursi, et selgitada välja Vabariigi Pillimees.

  • Bioneeri uudised
  • 24. juuli 2018
  • Foto: https://pixabay.com/photos/concert-crowd-silhouette-3084876/

August Pulst kirjutas 20. sajandi alguses Peeter Vekmannist ja Juhan Maakerist (ehk Jussist), kes oma pillimänguga selliselt kuulajale mõjusid nii: “Kui Peeter mängima hakkas, siis juba esimesed helid tõid saali sellise vaikuse, et isegi nööpnõela kukkumist oleks võinud kuulda. Kui siis järg Jussi kätte jõudis ja ta oma pillil “Teemarsiga” lavale marssis, siis ei olnud aplausidel tulvil täiskiilutud saali ees enam lõppu. Otse marru mindi.”

Ka täna otsime seda, kes publiku otse marru ajab ja seda ikka heas mõttes!

Kuulutame välja konkursi, mille käigus selgitame välja tõelise, eheda Vabariigi pillimängija. Kairi Leivo, üks Vabariigi Pillimehe konkursi algatajatest usub, et see õige pillimängija on hinnatud igas seltskonnas ja seda läbi aegade! “Hea pillimängija tunnuseks on loomulikult pillimänguoskus, aga see ei ole ainus ja alati ka mitte kõige olulisem omadus. Mõnikord on see õige mängija hoopis äärmiselt hea karismaga ja jutuga, teinekord on parimal eriliselt isiklik ja intiimne suhe pilliga, kolmandal aga erakordne traditsioonide tundmine, veenmisoskus ning funktsionaalsus ehk võime mängida just tantsuks,” kirjeldas Leivo ning lisas, et Vabariigi Pillimehe tiitliga tunnustatul on kõik need omadused koos ja vahest enamgi veel!

Konkursi eesmärk laiemalt on pärimusmuusika populariseerimine ja pillimänguoskuse edendamine. Kõik Eesti pillimängijad on oodatud osalema! Iga muusik võistleb iseenda eest ja osaleda võib kõikide pillidega. Loomulikult on Vabariigi Pillimehe konkurss kvaliteedimärk ja võitja aunimetus on igale pärimusmuusikule kõrgeim tunnustus! Konkursi tingimuste kohaselt peab osaleja esitama kaks eriilmelist pärimusmuusika lugu, mõlemad palad olgu pärit Eestist. Võistlejaid hindab žürii, mis koosneb Eesti pärimusmuusika ekspertidest.

Registreeruda saab kuni 1. augustini 2018

Konkurss toimub 9. novembril 2018 Viljandi Pärimusmuusika Aidas ja peaauhinna annab üle Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid.

Vaata siia!