23. märtsil allkirjastati Põhja-Tallinna Valitsuse, Tallinna Kopli Ametikooli ja Salme Kultuurikeskuse koostööleping. Koostöö eesmärgiks on pakkuda kogukonnale Kopli vana rahvamaja alal (Kopli 93) praktilisi tegevusi Kopli Ametikooli juhendamisel.

Allkirjastatava koostöölepingu sisuks on Tallinna Kopli Ametikooli õpetajate, aga ka õpilaste oskuste ja teadmiste rakendamine kogukonna isetoimimise ja jätkusuutlikkuse arendamisel Kopli vana rahvamaja alal.

„See koostöö on hea näide elukestva õppe võimalustest linnaruumis. Kopli ametikool vahendab teadmisi nii linnaaianduse kui ka -mesinduse, laiemalt kogu isetegemise valdkonnas,“ sõnas Põhja-Tallinna vanem Manuela Pihlap. “Partnerlus Tallinna Kopli Ametikooliga toob Kopli 93 kogukonnakeskuse õuele uusi tegevusi juba aprillikuus, toimuval tasub silm peal hoida,” lisas ta. 

Esimestel kevadkuudel tuuakse koostöö raames alale mesitarud. Ametikooli õpetajate professionaalne juhendamine aitab kogukonna liikmetel linnas nii aianduses kui ka mesinduses ohutult kätt proovida.

„Koostööleppe sõlmimine annab meie ametikooli tarkustele uudse väljundi. Vana rahvamaja juures toimetamine avab meie õpetajatele ja õppuritele uue õpikeskkonna, kus oma teadmisi uudses formaadis edasi anda,“ sõnas Tallinna Kopli Ametikooli direktor Kaspar Kaugija.

Kopli 93 Facebookis.