Kolmapäeval võttis Põllumajandus- ja Toiduamet (PTA) Tallinnas Mustamäel omanikult koerte pidamise üle. Koerad kõne all olevatesse tingimustesse tagasi ei lähe, sest loomadele elamisväärseid tingimusi loomapidaja tagada ei suuda.

PTA loomatervise ja -heaolu osakonna peaspetsialisti Carol Laurimaa sõnul olid loomade pidamiseks elementaarsed tingimused tagamata. „Neli koera olid rõdul ja nendest kolm olid transpordikotis. Ülejäänud koerad olid tagatoas, mis oli väravaga jagatud kaheks,“ kommenteerib Laurimaa. „Mõned koerad elasid puurides ning neil puudud võimalus vabalt liikuda. Põrandad olid kaetud uriini ja väljaheidetega,“ jätkab ta, lisades, et korterisse sisenedes tuli vastu tugev hais, mis oli segu ammoniaagist, koerte väljaheidetest ja prügist. 

Kõik loomad toimetati Tallinna loomade varjupaika.

Laurimaa sõnul oli vihjele tuginedes põhjust arvata, et inimene vajab abi ning seepärast kaasati Mustamäe linnaosa valitsuse sotsiaaltöötaja. 

Oleme hoolivad ja märkame, kui keegi ei tule oma lemmikutega enam toime. Sellisel juhul saab Põllumajandus- ja Toiduametit teavitada, kirjutades e-postile vihje@pta.agri.ee.