MTÜ Tartu Rattamatkad alustab oma kolmandat hooaega aprilli lõpus.

Kui möödunud aastal olid matkade sihtkohtadeks mõisad ja mõisapargid, siis käesoleval aastal on kontrollpunktid üles seatud Tartumaa maapoodide juures. Eks ole ju poed olnud ajast-aega kohad, kus kokku saadakse ning uudiseid räägitakse. Matkade korraldamise üks eesmärke on luua võimalusi kodukandi tundmaõppimiseks, propageerida jalgrattasõitu, kui keskkonnasäästlikku eluviisi ning tunda rõõmu pere ja sõpradega koosoldud ajast.

Eelmisel aastal registreeriti sarjas 700 osalust, rattamatkajad sõitsid läbi 25 000 kilomeetrit ning veetsid üheskoos looduses üle 1300 sportliku tunni. Uueks hooajaks on uued eesmärgid ja me loodame matkajate arvu jätkuvat kasvamist. Usume, et tartlased armastavad koos pere ja sõpradega sportlikult vaba aega veeta ning et jalgrattaga sõitmine on selleks parim viis.

Pühapäevaste jalgrattamatkade sari alustab 23. aprillil ja esimene kontrollpunkt on üles seatud Ihaste Konsumi juures alates kella 11.00 kuni kella 14.00-ni. Lähedane sihtkoht on valitud teadlikult, et ka väiksema ettevalmistusega rattasõbrad julgeksid matkast osa saama tulla. Kontrollpunkti jõudmiseks on vaja endale koostada marsruut ja soovitame selleks kasutada Tartu linna jalgrattateid. Kelle elukoht on aga Ihastele liiga lähedal,  saab planeerida oma marsruudi väikese „ringiga ümber Tartu”.

MTÜ Tartu Rattamatkad on mittetulundusühing, kes korraldab ja administreerib Tartu pühapäevaste jalgrattamatkade sarja. Kontrollpunktid on suveperioodil avatud 12 pühapäeval Tartumaa erinevates kohtades. Oleme sihtkohad välja valinud eelkõige selle järgi, et kontrollpunkt jääks Tartust maksimaalselt  20 kilomeetri kaugusele.

Pühapäevaste rattamatkade formaat näeb ette, et matkajad alustavad liikumist oma kodust enda poolt valitud kellaajal ja sõidavad ratastega matka kontrollpunkti enda poolt valitud marsruudil. Kontrollpunktid on avatud ajavahemikus 11.00-14.00. Matkast osavõtjad registreeritakse ning hooaja lõpus loositakse osalejate vahel auhindasid. Loosirattasse pääsevad aga ainult need, kes külastavad vähemalt pooli kalendris olevatest sihtkohtadest.

Kontrollpunktides pakutakse osalejatele juua (vesi, morss), pisut näksi ning hädapärast jalgratta remondivõimalust. Kõik matkajad vastutavad liikluseeskirjade täitmise ja oma turvalisuse eest ise. Tartu Rattamatkade poolt korraldatavad matkad on kõigile tasuta.

Lisainformatsioon.