KIKi tänavavalgustusprojektis on seitsmest linnast tänaseks enim lampe vahetatud välja Paides. Säästlike LED-valgustitega on terviklikult kaetud kaks projektipiirkonda neljast ning terves linnas on paigaldatud kokku 1080 uut valgustit.

SA Paide Haldus juhatuse liikme Andrus Tull sõnul lõppesid ehitustööd neljandas projektipiirkonnas juunis. „Tänaseks on Paide Tehisjärve äärsel terviserajal, Sillaotsa kergliiklusteel ja Joodi elamurajoonis tööle lülitatud 114 LED-valgustit. Ehitustööd on lõpujärgus ka Paide kolmandas piirkonnas, kus uute LED valgustite vastu vahetati välja 158 valgustit. See puudutab Paide linnas Soo, Tuleviku, Rahu, Nooruse, Eha ,Vee, Vahe ja Mündi tänavaid.“

KIKi projektikoordinaator Eduard Sizov räägib, et kuigi kahes projektijaos on lambid püsti ja töös, pole tänavavalgustusprojekt neis veel punkti saanud. „Hetkel töötavad LED-valgustid automaatrežiimil, kuid eesmärk on nad seadistada kaugjuhitavaks. Tänavavalgustusprojekt on terviklahendus, kus energiasääst linnades tuleb nii kaasaegsete LED-lampide kasutamisest kui valgustite paindlikust juhtimisest.“

Kokku vahetatakse projektiga Paides välja 1282 valgustit. Lisaks Paidele vahetatakse iganenud tänavavalgustid välja ka Jõhvis, Keilas, Võrus, Valgas, Haapsalus ja Kuressaares, kus samuti valmivad peagi esimesed projektijaod. Selle aasta lõpuks põleb seitsmes linnas kokku 12 000 keskkonnasäästlikku LED-valgustit.

KIK alustas linnade tänavavalgustusprogrammi ettevalmistamist 2012. aastal koos Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ja Keskkonnaministeeriumiga. See sündis koostöös Austria Vabariigiga, kes ostis Eesti riigilt kasutamata CO2 kvoodiühikuid.