4. augustil avati aadressil Paljassaare tee 85 vastvalminud Tallinna kodutute loomade varjupaik. Lemmikloomaomanikel on kahel esimesel päeval võimalik lasta tasuta kiipida oma koeri või kasse.

Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu kutsus kõiki loomasõpru endale teadvustama uue loomade varjupaiga olemasolu Paljassaare poolsaarel.

Tallinna Paljassaare loomade varjupaik
Tallinna linna poolt rajatud varjupaik asub Paljassaare poolsaarel aadressil Paljassaare tee 85. Varjupaik mahutab 40 koera ja 220 kassi ning teisi väiksemaid lemmikloomi.

Alates 1. juulist hakkas hulkuvate loomade püüdmise ja hoidmise ning korjuste koristamise teenust riigihanke korras osutama linna uus lepingupartner Varjupaikade MTÜ. Teateid kaotatud ja leitud lemmikloomadest ning loomakorjustest saab jätta telefoninumbril 51 41 431.

Tallinna Paljassaare loomade varjupaik

Karantiiniperioodi läbinud, koduminekuvalmis kassidele on varjupaigas eraldi toad täiskasvanud kassidele ja kiisupoegadele). Koertele jalutamiseks ja sotsialiseerimiseks asub territooriumil viie agility elemendiga koerte jalutusväljak. Kvaliteetse veterinaarse ravi pakkumiseks on tänapäevane meditsiinitehnika, sealhulgas on võimalik teostada ultraheliuuringuid ja vajadusel teha röntgenülesvõtteid. Tulevikus lisandub ka õppeklass noortele.

Tallinna Paljassaare loomade varjupaik
„Oleme siiralt õnnelikud, et abivajavad loomad said viimaks uue, avara ning loomasõbraliku ajutise kodu“ sõnas Sarapuu pärast aastaid kestnud varjupaiga loomise protsessi.

 Tallinna Paljassaare loomade varjupaik
Kahjuks ei saa varjupaik praeguse kohtulahendi tõttu vastu võtta koeri, kuna kohalikud elanikud kaebasid varjupaiga koerte haukumise eest kohtusse. Tänavalt leitud koerad saadetakse edasi teistesse Eesti varjupaikadesse. Kohalike elanike vaen on põhjendamatu - praeguse seisuga on kõrvalolevatel kruntidel märgata mitmeid valvekoeri, kes sugugi näiteks jalakäija möödudes rahulikuks ei jäänud.

Tallinna Paljassaare loomade varjupaik

Avamise raames on külastajatel võimalik tutvuda lemmikloomade teemalise näitusega ja näha pildiseeriat varjupaiga valmimisest. Kohapeal saab osa võtta õnneloosist, millest saadud tulu eest soetab Varjupaikade MTÜ loomade süstimispuuri.

Avamisel ja sellele järgneval päeval toimub kasside ja koerte tasuta kiibistamine. Kiibistada on võimalik neljapäeval kell 12.00 – 17.00 ja reedel kell 9.00 - 17.00. Kiibistamine toimub eelregistreerimisega numbril 51 41 431. Kõik kiibistatud loomad kantakse Tallinna lemmikloomaregistrisse.

Kingitusena Varjupaikade MTÜ-le on oodatud kvaliteetne kassipojatoit ja kassiliiv. Varjupaiga tegevuses alati vajalike asjade nimekirja leiab Varjupaikade MTÜ veebilehelt.

Ühistranspordiga saab loomade varjupaika sõita suve lõpuni bussiga number 59, väljuda tuleks lõpp-peatuses Pikakaril.

Tallinna Paljassaare loomade varjupaikTallinna Paljassaare loomade varjupaik