Eile keskpäeval kutsus Mustamäe linnaosa valitsus kõiki huvilisi parditiigi äärde. Kevadel alanud ehitustööd on nüüd lõpule jõudnud. Parditiigi park on uuenenud, sisse on raiutud sirged sihid, paigaldatud uued pingid ja valgustus, rajatud kõva kattega pargiteed.

Pardtitiigi äärde oli püstitatud telk, rohelist värvi kui Keskerakond. Sellest jagati kõigile huvilistele teed ja pirukaid. Soovijaid oli piisavalt. Inimesed võtsid end viisakalt järjekorda ja saiu jagus kõigile. Üks vanadaam kurtis küll teed liiga magusaks, kuid joodud sai see temalgi.

Parditiigi võlud ja vaevad

Ehkki ürituse Facebookis esitatud kuulutuses oli spetsiaalselt mainitud, et kohale tulijad ei toidaks veelinde, leidus ikka üks selle nõudmise rikkuja. Ta jäi ka vilksamisi Bioneeri kaamerasse. Jah, just see tädi seal pildi nurgas kivi peal.

Parditiigi võlud ja vaevad

Kohal viibisid ka täievoliline linnapea Taavi Aas ja kohalik omavalitseja Lauri Laats. Viimane tutvustas Parditiigi pargis tehtud töid. Kokku on pargi uuendamiseks kulutatud 300 000 € maksumaksja raha. Kõrvaldatud on ohtlikud puud, rajatud uued teed, kaasaegne valgustus ja ka tiik sai puhastatud.  Pargi Nõmme poolne osa jäeti looduslikuks lodualaks, kust puuoksi ära ei koristata. Loodetavasti saab sellest sobilik elupaik väikestele laululindudele.

Parditiigi võlud ja vaevad

Parki paigaldati ka istepingid. Päris palju istepinke. Järgmisel nädalal pidi paika saama ka turvakaamerad (kes küll neid vaatama hakkab?). Kunagi hilisemas tulevikus on tulemas viidad – sildid ja automaat, kust saab osta lindudele sobivat toitu.

Parditiigi võlud ja vaevad

Tähtsad linnaisad teevad jalutuskäigu ümber pargi ja tiigi ja siirduvad seejärel omi asju ajama. Ootamatult kostub aga kurjustamist. Nimelt on üks väike koer leidnud maast eitea kelle poolt maha visatud pabertaskurätiku ja kugistab selle sealsamas alla. Tema 90-aastane omanik teatab, et nüüd on ootamas jälle üks murelik öö. Kas salfrätt ikka seedub koera organismis või ei. Süüdlane ise, väike mustavalgekirju koerapreili Mimm on hetkel veel lõbusas tujus ja poseerimisaldis.

Parditiigi võlud ja vaevad

Partidele visatud lasanje ja saiatükid korjab kokku läheduses elav Koidula Kliimann. Ta on seda linnutoitjat ka varem tiigi kaldal tegutsemas näinud. Lavašitükke koguneb päris kopsakas kotitäis. See ei ole ometigi lindudele sobiv toit. Koidula teab ka rääkida juhtumist, kus tiigi äärest leiti toidu kätte lämbunud parte.

Parditiigi võlud ja vaevad

See, et parditiigi ääres elas kanakull, on põlisele Mustamäelasele avalik saladus. Kui valida istumiseks õige pink, siis saab kanakulli tegemisi täitsa rahulikult istudes vaadata. Eelmisel aastal oli pesal tegutsemas emalind kahe pojaga. Paraku leidus kohalike elanike seas ka üks selline isend, kes laskis isase kanakulli maha, väites, et see tapvat väiksemaid linde. Jah. Kanakull tõesti toitub väikestest lindudes, kuid ei kujuta mingit ohtu inimesele ega koertele.

Parditiigi võlud ja vaevad

Sellel suvel kanakull Parditiigi pargis ei elanud. Võibolla valiti pesitsemiseks mõni teine koht, kullilistel on see tavaline käitumine. Võibolla häiris kanakulli kevadtalvine puude maha võtmine. Loodetavasti ta tuleb uuesti Parditiigi äärde tagasi pesitsema. Pesa on ju olemas.

Parditiigi võlud ja vaevad

Vahepeal on linnaosavalitsuse inimesed oma asjad kokku pakkinud. Avamisüritusel kasutatud ühekordsed nõud on pressitud kokku ühte musta prügikotti, mis jääb pargiteele seisma ka linnatöötajate lahkudes. Kohalike inimeste sõnul seisis ta seal veel järgmisel päeval kella 12 paiku. Võibolla seisab see seal senimaani, kui keegi pole ära viinud.

Parditiigi võlud ja vaevad