Täna, 28. oktoobril toidumessil Tallinn FoodFest peetud konkursi „Parim koolisöökla“ finaali võitis Sõmeru Põhikool, mida esindasid Urmas Lindlo ja Marje Sõgel.

Finaali pääsenud seitsme kooli kokad pidid etteantud aja, ca 2 tunni ja 5 minuti jooksul valmistama kolm rooga – tavapärase koolilõuna ehk supi ja magustoidu ning lisaks köögiviljaroa omal valikul. Sõmeru koolile tõid võidu kalarassolnik hapukoorega, porgandi-kirsikook ning panniomlett köögiviljadega. Žürii eriauhind läks noortele Valga Põhikooli kokkadele, kelle eelvooru töö avaldas hindajatele kõige enam muljet.

Žürii esimehe, restorani C´est La Vie peakokk Vello Kivibergi sõnul oli tänavune võistlus väga tasavägine ja pingeline. „Esimeste kohtade hinnete vahe oli vaid punkt-kaks. Sõmeru koolile tõi võidu nende ühtlane tase. Nende kolm rooga olid võrdselt head, kõigil nii ei olnud.“

Žüriisse kuulusid Kivibergi kõrval veel Tallinna Tehnikaülikooli toiduainete instituudi õppejõud Sirje Jaansoo, Tallinna Ülikooli dotsent Kaie Pappel, Elektrolux Eesti tehnoloog Astra Teelem, Jüri Gümnaasiumi direktor Maria Tiro ja Audentese Erakooli õpilane Elisabet Visnapuu. Hindamisel võeti arvesse toidu maitset, välimust, serveerimist, aga ka roa toiteväärtust ning valmistamise protsessi.

Lisaks Sõmeru koolile osalesid finaalis Martna Põhikool, Paikuse Põhikool, Sargvere Lasteaed-Algkool, Tartu Raatuse Gümnaasium, Valga Põhikool ja Ääsmäe Põhikool. Võidukad kokad said preemiaks erialase täiendkoolituse ja messikülastuse Helsingis