Tehnoloogiaettevõte Net Group koos Eesti Tehnoloogiakasvatuse Liiduga kutsuvad kõiki Eesti tehnoloogiaõpetajaid üles osalema konkursil “Nutikas tehnoloogiaõpetaja” ning jagama parimaid praktikaid teiste õpetajatega, et luua inspireeriv õpikeskkond ja kasvatada tuleviku talente.

Net Group on juba seitse aastat andnud hoogu Eesti Tehnoloogiakasvatuse Liidu konkursile "Nutikad õpilastööd", mille eesmärk on hoogustada noorte huvi tehnoloogia ja inseneeria valdkonna ning LTT (loodus- ja täppisteaduste ning tehnoloogia valdkonna) õppe vastu. Konkursile esitatakse loovaid ja innovaatilisi lahendusi, lõimingunäited õppeainete vahel, 3D disaini, robootika lahendusi ja palju muud. Sellel aastal on tänu Net Groupile konkursil uus lisandus, kõigil tehnoloogiaõpetajatel on võimalus kandideerida “Nutika tehnoloogiaõpetaja" auhindadele.

"Nutika tehnoloogiaõpetaja" projekti toetuse saamiseks palutakse Eesti tehnoloogiaõpetajatel kirjutada Eesti Tehnoloogiakasvatuse Liidule 1-2 lehekülje pikkune essee-motivatsioonikiri 20. juuniks, milles nad selgitavad, kuidas nad saavad 3D-printimise abil toetada oma kooli põhikooliealiste poiste - tüdrukute inseneeriahuvi kasvatamist, et noored valiksid tulevikus inseneri elukutse. Net Group tunnustab parimaid õpetajaid ning premeerib 3D-printeri ja Arduino stardikomplekti ning Oomipoe kinkekaardiga, mida saab kasutada 3D-printimisest huvitunud noorte robootikainseneride kasvatamisel.

Konkursi "Nutikad õpilastööd" parimai autorid kuulutatakse välja 2. juunil 2023 ning konkursi “Nutikas tehnoloogiaõpetaja” auhinnad kuulutatakse välja 30. juunil 2023.

"Net Groupis peame oluliseks, et tehnoloogiahuvi tärkaks lastes juba põhikooli ja keskkooli ajal. See loob eeldused, et hiljem erialaseid valikuid tehes langeks otsus tehnoloogiaga seonduvate ametite kasuks," ütles Net Group OÜ juhatuse esimees Priit Kongo. Ta lisas: "Tehnoloogiaõpetajatel on võtmeroll noorte inspireerimisel ja nende tehnoloogiliste oskuste arendamisel. Oleme uhked, et saame anda oma panuse tehnoloogiavaldkonna tulevaste talentide kasvatamisse."

Eesti Tehnoloogiakasvatuse Liidu juhi Mart Soobiku sõnul on oluline see, et tehnoloogia- ja insenerihuvilised lapsed leitakse üles ning nende huvi toetamiseks oleks piisavalt õpetajaid ja tehnoloogilisi võimalusi, et huvist kasvaks reaalne tulemus. Õpetajate baas on ülioluline, et Eesti kui tehnoloogiariik saaks areneda ja seetõttu on Net Groupi toetus nutikate tehnoloogiaõpetajate tunnustamisel väga vajalik.