Eile toimus Pärnumaa Kutsehariduskeskuses kutsemeistrivõistlus „Tippsekretär 2011“, kus parima sekretäri tiitli võitis Triinu Maksim Tallinna Majanduskoolist.

Võistlusel osales 22 sekretäriks õppivat noort viiest erinevast koolist üle Eesti. Teise koha pälvis samuti Majanduskooli õpilane Tiina Tell ning kolmanda koha vääriline oli Siret Silm (Olustvere Teenindus –ja Maamajanduskool).

Võistlusest võtsid osa ka Tartu Kutsehariduskeskuse ja Pärnumaa Kutsehariduskeskuse ning Lääne-Viru Rakenduskõrgkooli noored.

Sekretärid tõestasid žüriile oma teoreetilisi teadmisi, asjaajamisoskust, etiketi tundmist, arvutikasutusoskust ning võimet piirsituatsioonides hakkama saada. Rollimängus esitas Pärnu teater Endla näitleja Triin Lepik võistlejatele väljakutseks ootamatuid situatsioone, millele tuli lahendus leida.

Tase järjest parem

Eesti Juhi Abi Ühingu asepresident ja žüriiliige Sirje Orvet kiitis võistlusest osavõtjaid ning ütles, et tal on hea meel, et võistlus toimub juba 12. korda ning muutub tasemelt aasta aastalt aina paremaks.

„Õpetajad on tublid. Õpilased on andekad. Nad on palju diskreetsemad, arukamad, stiilsemad ja hästi välja õpetatud,“ ütles Sirje Orvet ning lisas, et Eesti kutseharidussüsteem on suutnud hakata kasvatama väga heal tasemel erialast kontingenti.

„Nad on nii heal tasemel, et võiks minna kasvõi homme tööturule,“ on Sirje Orvet kindel. Võistlejaile ainsaks komistuskiviks said eesti keele grammatika ja dokumendihalduse osa.

Sekretäride ametinädala auks

Kutsevõistluse hindamiskomisjoni koosseisu kuulusid: Triin Ojamaa (Eesti Juhi Abi Ühing), Sirje Orvet (Tallinna Tehnikaülikool; Eesti Juhi Abi Ühing), Riina Järve-Tammiste (Sotsiaalkindlustusamet; Eesti Juhi Abi Ühing), Kristina Ruhno (SA Kutsekoda; Eesti Juhi Abi Ühing) ja Piret Veski (Tschudi Shipping Company OÜ; Eesti Juhi Abi Ühing).

Kutsemeistrivõistluse Tippsekretär 2011 korraldajateks olid Elukestva Õppe Arendamise Sihtasutus Innove ning Pärnumaa Kutsehariduskeskus.

Võistlust rahastasid Euroopa Sotsiaalfond ning Haridus- ja Teadusministeerium ning toetasid Büroomaailm ja Elion.

Sel nädalal tähistatakse Eestis sekretäride ametinädalat. Sekretäride Päeva traditsioon on alguse saanud Ameerika Ühendriikidest, kus alates 1952. aastast on aprillikuu viimasel täisnädalal tähistatud sekretäride ametinädalat.