Eestimaa Rohelised otsustasid abieluvõrdsuse petitsiooni allkirjastamise tähtaega pikendada kuni Riigikogu esimese istungjärguni. Esialgu 24. detsembril lõppema pidanud rahvaalgatust on nüüd võimalik allkirjastada veel kuni 10. jaanuarini.

"Abielureferendumi seaduse eelnõu teine lugemine peaks toimuma järgmise aasta esimesel istungil ehk 11. jaanuaril. Kuna meie petitsioon on referendumi korraldamise alternatiiviks, siis oleks igati mõistlik, et Riigikogu juhatus saaks ka kümnete tuhandete allkirjadega dokumendi samal päeval kätte," ütles erakonna esimees Kaspar Kurve.

Erakonna esinaine Züleyxa Izmailova: “Praegu kehtiv perekonnaseadus ei ole põhiseadusega kooskõlas - see on osade meie ühiskonnaliikmete suhtes diskrimineeriv. Seaduseelnõude algatamise pall on parlamendiparteide käes, meie veel Riigikokku kahjuks ei kuulu. Kui petitsioon kogub suurel hulgal allkirju, on riigikogu kohustatud seda menetlema. Meie eesmärk praegu, kus algatusel on juba 35 566, oleks üle andmise hetkeks saada vähemalt 38 000 digiallkirja. ”

Erakonna peasekretär Joonas Laks: "Esialgne plaan oli rahu toov ja võimalikku kiiret lahendust pakkuv eelnõu üle anda jõululaupäeval, aga kuna parlamendiliikmed venitasid oma referendumiplaanidega, siis tundub ainult asjakohane ka rahvale anda veidi lisaaega, et ka hilisemad ärkajad saaksid oma digiallkirjad petitsioonile ära anda. Osad vanemad inimesed, kes pole veel digihüpet teinud, saavad pühade ajal ehk hõlpsamini ka oma sugulastelt selle juures abi paluda. On rõõmu ja jagamise aeg. Meil on võimalus jagada oma rõõmu abielust ka nendega, kellelt see on ära võetud."

Erakond Eestimaa Rohelised toetab kahe täiskasvanud inimese vahelist abielu, sõltumata nende soost. Petitsioon on allkirjastamiseks avatud siin.