Seoses 1. juunil Tallinnast Monte Carlo poole startiva Elektriautode Maratoniga 2012 on kõigil huviliselt võimalus osaleda fotokonkursil. Tingimuseks on, et foto peab olema seotud elektirautodega. Auhinnaks on Pentaxi kaamera K-01 koos 18-55 mm läätsega.

Kõik osalejad saavad oma pildid üles laadida fotovõistluse kodulehel www.electricmarathon.eu/snapshot. Piltide arv ühe osaleja suhtes ei ole piiratud. Korraldajad valivad kõikidest saabunud fotodest välja kaks võidutööd ning fotovõistluse peasponsor Pentax valib välja oma lemmiku. Võistlus kestab kuni 15. juunini. Võitjad avalikustatakse 16.07.2012.

Lisaks avalikkusele suunatud fotovõistlusele toimub ka professionaalide võistlus. Sel juhul peab foto olema seotud Electric Marathon 2012 sõidu ning linnaga, kus pilt on tehtud. Soovituslikult peaks olema linn pildilt äratuntav ning pilt peaks olema dünaamiline.

„Oleme palunud kõikidel marsruuti läbivatel linnadel määrata kaks fotograadi, kes jäädvustavad Electric Marathon 2012 üritust oma linnas. Fotovõistlusel osalemiseks tuleb neil saata meile kolm parimat pilti. Edastatud pildid avaldame spetsiaalses fotoraamatus, mis ilmub sügisel,“ rääkis Elektriautode Maratoni 2012 peakorraldaja Jüri Tamm. „Kõikidest piltidest valitakse korraldajate poolt välja võitja, kes avalikustatakse 16.juulil. Peaauhind on Pentaxi K-5 fotokaamera,“ lisas Tamm.

Tänavune elektriautode maraton Tallinnast Monte Carlosse toimub 1.-10. juunil ja läbib 10 riiki ning 29 linna, ka selle aasta Euroopa Kultuuripealinn Maribor. Eelmise aastaga võrreldes on toimunud muutused marsruudis – Skandinaavia riikide asemel kulgeb tänavu maraton läbi Baltikumi ja Poola. Kogu võistluse finiš ja auhinnatseremoonia toimub Monaco vürsti palee esisel väljakul, kuhu tavaliselt autosid ei lubata!

Jooksvalt saab Elektriautode maratoni 2012 kohta informatsiooni maratoni kodulehelt: http://electricmarathon.eu/ ja Facebookist: www.facebook.com/electricmarathon