Lõuna Prefektuuril on kavas lähiajal anda Tartu linnavalitsusele üle umbes 30 möödunud aastal leitud jalgratast ja paar rollerit, millele omanikud ei ole järele tulnud. Käesoleva aasta jooksul kaduma läinud esemete omanikke oodatakse aga 9. novembril politseisse enda asju tuvastama.

Linnale antakse üle ajavahemikus juuni 2010 - oktoober 2010 leitud jalgrattad ja rollerid. Politsei hoiab leitud esemeid enda käes aasta ja kui selle aja jooksul omanikud neile järele ei ole tulnud, siis antakse need üle leiukoha järgsele kohalikule omavalitsusele. Varasemalt on linn jaganud politseilt saadud jalgrattad ja rollerid Tartu laste hoolekandega tegelevate asutuste vahel.

Inimestel, kelle ratas või roller on varastatud või kaduma läinud käesoleva aasta jooksul on võimalus tulla seda otsima kolmapäeval, 9. novembril kell 13-16 Lõuna Prefektuuri aadressil Riia 132, Tartu. Rattad pannakse välja prefektuuri peamaja peauksest vasakule poole jääva värava juurde. Kaasa võtta ratta dokumendid ja isikut tõendav dokument.

Pärast oktoobrit 2010 leitud esemete kohta saab informatsiooni Politsei- ja Piirivalveameti leitud esemete andmebaasist: www.politsei.ee