Bioneer uuris, mille poolest tervisliku toidu pood Pomona teistest erinev on.

Kuidas tulite idee peale teha tervisliku toidu pood?

Isiklikust vajadusest. Selleks, et oma perele tervislikku toitu välja valida, kulutasime poodides palju aega pakenditelt koostisosasid uurides. Siis tuligi mõte, et võiks olla selline pood, kus see  töö on kliendi eest ära tehtud ja riiulitel on ainult tervislik kaup.

Mida tähendab Teie jaoks tervisliku toidu poe pidamine?

Pidevat enesetäiendamist. Kui mõnes peres algab päev hommikusöögi ja värske ajalehega, siis meie hommikusöögikaaslaseks on Natural News'i toitumisuudised. Oleme õppinud toitu teisiti suhtuma, suurema lugupidamisega selle vastu, mida loodus pakkuda oskab. Samuti tähendab see meie jaoks uute põnevate toiduainete ja retseptidega katsetamisi.  Poes oleme välja pannud vaid selliste toitude  retseptid, mis on oma pere peal järele proovitud ja heaks kiidetud.

Mille alusel Te valite, mida müüa?

Meil on neli põhikriteeriumi, mille alusel toidud oma poodi valime:

1. Kasvatamine. Meie poes pakutavad toidud on mahepõllumajanduslikult kasvatatud. Lisaks sellele, et mahepõllumajanduslikult kasvatatud toit ei sisalda väetiste ja taimekaitsevahendite jääke, sisaldab see ka kuni 50% rohkem vitamiine ja mineraalaineid.
Mahepõllumajanduslikult kasvatatud liha -ja piimatooted on puhtad antibiootikumidest ja hormoonidest ning organismi poolt kergemini omastatavad. Näiteks on leitud, et vabapidamisel kasvatatud veise liha sisaldab kuni 500% vähem tervisele kahjulike küllastunud rasvhappeid, kui kommertstingimustes kasvatatud veise oma.

2. Koostisosad. Tervislik on vaid see toit, mille kõik koostisosad on tervislikud. Seepärast uurime koostisosasid põhjalikult ja valime oma poodi välja vaid need, mis ei sisalda tervisele kahjulikke komponente - hüdrogeenitud taimerasvu, valget suhkrut, sünteetilisi värv- ja lõhnaaineid, maitsetugevdajaid, säilitusaineid jne.

3. Töötlemine. Peame oluliseks seda, kuidas toitu on töödeldud. Vahel võib tervisliku toidu vale töötlemisega hoopis ebatervislikuks muuta. Nii juhtub näiteks pähklite ja seemnetega, kui neid liiga kõrgel temperatuuril röstida, külmpressitud õlidega kui neid liigselt kuumutada, piimaga kui seda homogeniseerida jne. Seepärast oleme tootjate käest täpselt järele uurinud, kuidas toidud on valmistatud.

4. Pakend. Tervislik toit peab olema ka "tervislikult" pakendatud, seepärast oleme loobunud toitudest, mille pakendi ohutuses ja sobilikkuses me kindlad olla ei saa. Näiteks kaotab külmpressitud õli kõik oma väärtuslikud omadused, kui on pakitud valgust läbilaskvasse heledasse pudelisse.

Tervisliku eluviisi juurde käivad kindlasti ka kahjulikest kemikaalidest vabad kehahooldustooted, beebimähkmed, puhastusvahendid. Nende koostisosi uurime samuti põhjalikult ja võtame müüki vaid parimatest parimad.

Pomona meeskond

Mis teeb Teie poe eriliseks?

Meil on meesmüüja :) Ja kuna tegemist on perefirmaga, siis näeb meie poes tihti ringi askeldamas ka lapsi. Ehk siis loodame, et meil on kodune õhkkond, mis teebki poe eriliseks.

Kuidas sai Pomona pood endale nime?

Pomona oli Vana-Rooma puuviljajumalanna ja tundus meile seepärast sobilik tervislikku toitu ja looduse tarkust sümboliseerima.

Kas olete ise ka tööväliselt tervisliku toidu tarbijad?

Kindlasti! See pakub meile rõõmu. Tervislikult toitumine ei ole meie jaoks tähendanud loobumisi, vaid asendamisi. Harjumuspäraseid ja mitte nii väga tervislikke toiduaineid on väga edukalt võimalik tervislikega asendada. See nõuab proovimist ja katsetamist, aga see just ongi põnev. Näiteks saab tervisliku isetehtud jäätise kookospiimast ja puuviljadest ning imehead ja tervislikud pannkoogid täisterajahust, külmpressitud kookosõliga, malmpannil praadides.

Mis on Pomona terviseklubi?

Nii palju kordi oleme ise mingeid fakte toitumise kohta teada saades tundnud, et miks küll keegi sellest varem rääkinud ei ole või miks küll tooted, mis tervisele selgelt kahjulikud on, pole ära keelatud. Tänaseks oleme aru saanud, et sellist "asutust", kes kontrolliks kõike, mis poodides müügil on ja kõik kahjuliku kraami ära keelaks, ei ole olemas. Selleks, et tervislikult toituda, tuleb isa asjaga kursis olla ja oma pere jaoks õigeid valikuid langetada. Sellepärast lõimegi oma poe juurde terviseklubi, et kõigi huvilistega jagada terviseinfot, mida meie arvates on oluline teada. Korraldame koolitusi ja peatselt ilmub meie esimene infokiri. Kuna paljud kliendid on väga koostöövalmis ja soovivad nendel teemadel kaasa rääkida, plaanime oma kodulehel avada ka foorumi, kus just tervisliku toidu teemadel arutleda.

Teie poes võib toodetelt leida glükeemilise koormuse näidu. Mis see on?

Toidu pakenditelt leiab sageli infot toitainete (süsivesikud, valgud, rasvad) koguse kohta, kuid kahjuks mitte toitainete kvaliteedi kohta. Seda infot soovime oma poe klientidele pakkuda. Glükeemiline koormus on üks süsivesikute kvaliteedi näitajaid ja on abiks igapäevase tervisliku menüü koostamisel. Eriti suureks abiks on see tervisliku kaalulangetamise puhul. Madala glükeemilise koormusega toidud annavad täiskõhutunde ja energiat kauemaks kui kõrge glükeemilise indeksiga toidud. Näiteks on valge riisi glükeemiline koormus 15, täistera riisil aga 10.

Loe põhjalikumalt : http://www.pomona.ee/index.php?go=sysi

Kas Teil on olemas ka mõni positiivne nipp, mis aitab Teil hakkama saada rasketel hetkedel?

Head ja positiivsed sõbrad on alati abiks.

Kas tegelete veel millegi põnevaga? On Teil mõni tore hobi?

Mängime tennist ja õpime itaalia keelt. Oleme suured Itaalia sõbrad ja Vahemere köögi austajad. Tunneme suurt rõõmu sellest kui meie esialgu küll tagasihoidlik keeleoskus lubab Itaalias reisides elu-olusse paremini sulanduda.