Keskkonnahoidlikele tehnoloogiatele keskenduv idufirma PowerUP Energy Technologies tutvustas täna oma 400 W kaasaskantava vesinikkütuselemendil põhineva generaatorit. See on kaasaskantav, kuid samas vastupidav. Generaator eraldab ainult veeauru, sest kasutab maailma kõige puhtamat ja looduslikult levivat kütust - vesinikku. Lisaks sellele on generaator vaikne, lõhnatu ja vajab minimaalset hooldust.

Dr. Ivar Kruusenberg, PowerUP Energy Technologies asutaja ja tegevdirektor, kommenteeris: “Mul on väga hea meel ametlikult teada anda, et meie esimene toode PowerUP tootevalikust on valmis ja selleks on UP400. Ettevõtte loomisest alates oleme töötanud päeval ja öösel, et saaksime turule tuua mitte ainult ühe uuendusliku toote, vaid ka toote, mis aitab võita võitlust kliima soojenemise vastu. Meie tootevalik on 90–95% taaskasutatav ja usume, et meil on potentsiaali asendada rasked ja mürarikkad diiselgeneraatorid vaiksete, kompaktsete ja lõhnavabade generaatoritega, mida on mugav transportida ja kaasas kanda. UP400 turule toomisega püüame aidata kaasa ka jätkusuutlikkuse edendamisele, pakkudes saastevabasid tooteid, mis aitavad vähendada ökoloogilist jalajälge kogu tööstusharus.“
 

UP400 sobib ideaalselt kasutamiseks erinevates valdkondades nagu purjetamine ja jahiga sõitmine, haagissuvilates või autoelamutes ja võrguühenduseta maakodudes. Generaator kasutab kütuseelemente, mis töötavad paralleelselt akumooduliga. Kütuseelemendid toimivad töö ajal peamise jõuallikana. Välised silindrid annavad generaatori kütmiseks vesinikku. UP400 hind on 6 500 € ja minimaalne eluiga 5 000 töötundi.
 

Dr. Kruusenberg lisas: „Oleme pühendunud energiatootmise järgmisele tasandile viimisele. Ükskõik, kas teil on jaht, haagissuvila või vajate võrguvälise kodu jaoks elektrit, on meil teile võimas lahendus välja pakkuda. Uskuge või mitte, aga neid nutikaid generaatoreid saab nutika võrgusüsteemi loomiseks kombineerida akude, päikesepaneelide või isegi tuuleturbiinidega.“

PowerUPi kaasaskantavad vesinikkütuselemendil põhinevad generaatorid on oma valdkonna parimad ja suurendavad nõudlust vesinikutanklate ja üldiselt vesiniku järele, mis on kooskõlas eesmärgiga vähendada kasvuhoonegaaside emissiooni. Generaatoreid saab osta PowerUPi ametlikult veebisaidilt: Home | PowerUP Energy Technologies (powerup-tech.com)