5.juunil toimub Rohelise Kooli programmi tunnustusüritus, kus edukalt programmis osalenud õppeasutusi tunnustatakse keskkonnamärgisega Roheline Lipp. Esmakordselt osaleb lippude jagamisel president Kersti Kaljulaid, kes  juuni algusest on ametlikult Rohelise Kooli programmi patroon. Sündmus toimub veebiülekandena Tartu Lotte Lasteaiast, kes on üks 33 Eesti õppeasutusest, kes tänavu Rohelise Lipu tunnustuse saavad.

Rohelise Kooli programmi näol on tegemist tuntuima ülemaailmse keskkonnaharidusprogrammiga õppeasutustele, mille eesmärgiks on süsteemselt ja jätkusuutlikult integreerida keskkonnasäästlikku mõtteviisi ja käitumist kooli või lasteaia tegevustesse. Eestis on tänaseks Rohelise Kooli programmiga liitunud üle 140 kooli ja lasteaia. Üle maailma on võrgustikus lisaks Eestile veel 63 riiki ja kokku üle 59 000 õppeasutuse. Programmi juhib Taanis asuv Foundation of Environmental Education (FEE). Eestis on programmijuhiks Eesti Looduskaitse Selts, võrgustiku eestvedajaks ning tegevuste koordineerijaks on  Tartu loodusmaja. Teist õppeaastat on programm ka üle-eestiline.

Rohelise Kooli kohaliku koordinaatori Eeva Kirsipuu-Vadi sõnul on see aasta võrgustikule väga eriline ja erandlik: “Esimest korda osaleb programmi tunnustusüritusel Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid, kes ühtlasi kinnitas, et hakkab Rohelise Kooli programmi patrooniks. Mul on väga hea meel, et meie võrgustik on jätkanud kasvamist ning keskkonnahoidlik maailmavaade on oluline väärtus järjest rohkematele õppeasutustele”. Lisaks toimub tunnustusüritus esimest korda väljaspool Tallinna ja veebipõhiselt.

Sel aastal jagatakse roheline lipp 33 õppeasutusele, kellest 12 saavad tunnustuse teist korda. Lisaks on üle 40 õppeasutuse, kellel on roheline lipp juba eelmisest aastast ning kes on edukalt esitanud enda tegevuste aruanded. Keskkonnamärgise Roheline Lipp kasutusõigus antakse õppeasutusele kaheks aastaks, kuid aasta möödudes tuleb vahearuandega näidata oma tegevuste jätkuvat süsteemsust ja terviklikkust. Võrreldes eelmise aastaga antakse keskkonnamärgis Roheline Lipp üle väiksemale arvule õppeasutustele - eriolukord mõjutas mitmeid tegevusi, sealhulgas õppeasutuste keskkonnakampaaniate elluviimist. Samas ongi keskkonnahoidliku maailmavaate kujundamisel olulisim järjepidev ja stabiilne tegevus, mille mõju õpilaste mõtteviisile võib ilmneda alles aastate jooksul.

Eriolukorrast väljumise piirangute järgimiseks toimub Rohelise Kooli konverents veebisilla vahendusel ning võrgustiku liikmed liituvad sündmusega virtuaalselt. Ülekanne Tartu Lotte Lasteaiast algab 05.06 kell 11.00. Sündmuse avab president Kersti Kaljulaid avakõnega, tunnustusüritust juhib Kristo Elias ning ettekannetega esinevad veel geograaf Taavi Pae, Sloveenia kogemusi jagab Gregor Cerar ning Eesti Rohelise Kooli võrgustiku koordinaator Eeva Kirsipuu-Vadi teeb kokkuvõtte aasta tegemistest.

Programmi koordineerimist ja tegevuste elluviimist Eestis toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ning alates sellest kevadest ka Janek Pohla koostöös SA Vabariigi Presidendi Kultuurirahastuga. Tallinna linna õppeasutuste osalemist toetab Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet ning Tallinna Haridusamet, Pärnu õppeasutuste osalemist toetab Pärnu Linnavalitsus.

 

Rohkem infot programmiga liitumise kohta.

5.juuni tunnustusüritus on hiljem järelvaadatav Tartu loodusmaja kodulehe kaudu.