Tartu ülikooli riigiteaduste instituut avab homme, 31. märtsil kell 14.05 Tartu Tamme gümnaasiumis professor Eiki Bergi fotonäituse „Piirid meis ja meie ümber“. Fotod peegeldavad elu erinevates konfliktikolletes ning piirialadel, mida professor Berg on külastanud.
- Keskkonnaharidus
- 30. märts 2015
Professor Berg on näitusele valinud 26 fotot Armeeniast, Eestist, Küproselt, Iisraelist ja Taivanilt aastatest 2003–2011.
Bergi sõnul kajastub fotodel elu erinevates pingekolletes, kus konfliktid on näiliselt „külmutatud“ faasis, kuid tegelikkuses jätkavad konflikti osapooled võitlust oma olemasolu, õiguste ja eesmärkide eest, kasutades selleks nii poliitilisi, sümboolseid kui majanduslikke vahendeid. „Selle pingekuhja lahutamatuks osaks on piirid, mis kaitsevad saavutatut, reguleerivad suhtlemist ja kinnistavad identiteete,“ lisas professor.
Näituse eesmärk on ärgitada õpilasi fotodel kajastatu kaudu maailma konfliktikolletes toimuvat rohkem mõistma ning rahvusvaheliste suhete vallas esinevate pingete üle sügavamalt arutlema.
Et näitusel kujutatust paremini aru saada, on fotodele lisatud selgitavad tekstid rikkaliku taustainfoga. Näituse avamisel jagab autor muljeid oma reisidest konfliktipiirkondadesse ning vastab koolipere küsimustele.
Näitus jääb Tartu Tamme gümnaasiumis avatuks 5. maini, et seejärel minna ringreisile teistesse Eesti koolidesse. Huvitatud koolidel on võimalus näitust külla kutsuda veel maikuuks või järgmiseks õppeaastaks.
Eiki Berg on Tartu ülikooli riigiteaduste instituudi rahvusvaheliste suhete professor. Ta on rahvusvaheliselt tunnustatud teadlane, kelle uurimisteemade hulka kuuluvad identiteedipoliitika, piirid ja piiritlemised, territoriaalsus, legitiimsus ja suveräänsusküsimused, vaidlustatud ja tunnustamata poliitilistes üksustes.
2012. aastal pälvis professor Berg Eesti Vabariigi teaduspreemia sotsiaalteaduste alal uurimuste tsükli „Identiteedid, konfliktne enesemääratlemine ja de facto riigid” eest.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta