Prototroni toel on idufirmal Shaka valminud nutitelefoni audioliidesesse ühendatav tuulemõõtmisseade. Toote eeltellimine on avatud, esimesed seadmed jõuavad klientideni juunis.

Nutitelefoni audioliidesesse ühendatav tuulemõõtmisseade aitab tuulealadega seotud sportlastel ja harrastajatel ning teistel huvilistel saada täpset ilmastikuinfot. Tuulemõõtmisseade esimene tooteversioon võimaldab mõõta tuule kiirust ja temperatuuri, järgmises peatselt turule jõudvas versioonis lisandub ka õhurõhu ja õhuniiskuse mõõtmise võimekus.

„Seade on suurepärane üksikkasutajale, kuid lisaväärtusena saab reaalajas infot ka teiste toote kasutajate seadmete kaudu. Näiteks: kui olete Tallinnas Pirital surfamas ja mõõdate Shaka seadmega sealseid olusid, näeb Nõval asuv sõber koheselt mõõtetulemusi ka enda nutitelefonis. Nii on teil reaalajas olemas mitme asukoha värsked ilmastikuandmed ja see aitab paremini langetada otsuseid kuhu millal minna,” rääkis Shaka kaasasutaja ja tegevjuht Raigo Raamat.

Swedbanki ettevõtete panganduse juht Robert Kitt märkis, et on väga hea tunne näha, kuidas ühest nutikast ideest saab käegakatsutav toode. „Shaka paistis Prototroni esimeses voorus silma idee praktilisuse, toote vajalikkusega rahvusvahelisel turul ning teostatava lahendusega,” lisas Kitt.

Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse direktor Tea Varrak: „Oskus arendada suurepäraseid ideid koondades enda ümber nende kiireks elluviimiseks talendikaid mõttekaaslasi on tänases ettevõtluses tähtsam kui kunagi varem. TTÜ vilistlane Raigo Raamat on seda suutnud ning tema ja ta kolleegide tööd on krooninud edu.“

Shaka esitas oma nutika idee Prototroni esimeses taotlusvoorus mullu sügisel. Meeskond sai prototüübi ehitamiseks 11 640 eurot ja kaheksa kuud hiljem on toode valmis turuletoomiseks. Tellimusi saab esitada: http://shakaon.net/.

Peatselt on turule jõudmas ka Prototronilt rahastuse saanud Flydogi mereseiresüsteem, mille abil saab merekeskkonnast automaatselt andmeid hankida.

Kokku on kolmes taotlusvoorus on Prototronile laekunud 211 ideed, millest seitse on saanud oma ideele käegakatsutav kuju saamiseks rahastuse. Nädal tagasi teatas Tallinna Tehnikaülikool 180 000 euro suurusest lisatoetusest, millega rahastatakse ülikooli tööstusomandi prototüüpimist läbi Prototroni.

Prototroni rahastu eesmärgiks on anda innovatiivsetele ideele reaalne kuju. Rahastu asutasid Swedbank, Tallinna Teaduspark Tehnopol ja Tallinna Tehnikaülikool. Kolmel järjestikusel aastal toetatakse uusi nutikaid ideid 120 000 euro ulatuses, millele lisandub 180 000 eurot TTÜ raha.

Lisainfo ja taotlemine:www.prototron.ee .