Putukaväila installatsioonid „Roo", „Põhukabel" ja „Liikidevaheline ristmik" on avatud ja ootavad uudistama!
- Bioneeri uudised
- 14. oktoober 2022
„Kohasumina“ installatsioonivõistlusele esitatud 19 kavandi seast välja valitud võidutööde eesmärk on Putukaväila rikastamine loodustundliku linnaruumikunstiga. Installatsioonid muudavad Putukaväila üksluisemad osad vaheldusrikkamaks, toetavad erinevate ruumiosade tajumise tervikut, ühendavad Putukaväila ja kohalike teede ristumisi, pakuvad inimestele tegevus- ja peatumiskohti ning kannavad edasi Putukaväila üldist ideed elurikkusest, keskkonnahoiust ja kogukonna kaasatusest.
„Roo“
Triin Vallner, Ko Ai
Mustjõele, Veskimetsa ja Hiiule rajatud „Roo“ koosneb kolmest järjestikusest installatsioonist, mille ühiseks keeleks on nende loomiseks kasutatav materjal – pilliroog. „Roo+mäng“, „Roo+sumin“ ja „Roo+paus“ korduvad oma üldise vormi poolest, ent rakendavad sama ehitusmaterjali erinevatel viisidel. „Roo“ pakub vaheldusrikast ruumikogemust inimkülastajale ning elupaika putukatele.
„Põhukabel“
Eneli Kleemann, Katariina Mustasaar, Lill Volmer, Marie Anette Veesaar, Mia Martina Peil
„Põhukabel“ on kogukonna paviljon, mis esindab looduslikke ehitusviise, kogukondlikke tegevusi ja looduses aja veetmist. Paviljoni üheks eesmärgiks on eksponeerida põhu potentsiaali ehitusmaterjalina. Paviljon ühendab nii kohalikke kui ka Putukaväila kasutajaid, pakkudes võimalusi ürituste ja töötubade korraldamiseks või puhkepausiks pikemal matkal. Ehitamine toimus eksperimentaalses võtmes, hõlmates muuhulgas kogukonda kaasavat töötuba, et tutvustada inimestele põhuehituse põhimõtteid.
„Liikidevaheline ristmik"
Christian Hörner, Nabeel Imtiaz, Augustas Lapinskas, Paulina Schröder
„Liikidevaheline ristmik" on Tallinna mitteinimestest asukatele loodud maamärk. Installatsioon ühendab Akadeemia tee vastaskülgedel olevad puud, viidates Putukaväila katkestatusele ja sümboliseerides erinevate elusolendite vajadust turvaliselt teed ületada. Taimne varikatus on soodne kasvuala samblikele. See tagab struktuuri kasvamise ajas ning tuletab pidevalt meelde linnaasukate liigilist mitmekesisust, kellega inimesed lisaks ühisele ruumile ka vastastikkust vastutust ja hoolitsust jagavad.
Installatsioonid jäävad üles vähemalt 2023. aasta lõpuni. Vaata asukohti ja teejuhiseid kaardilt (soovitame tulla rattaga!) ning loe lisa Putukaväila kodulehelt.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta