3. detsembril, tähistas terve maailm ja ka Eesti ÜRO poolt 1992. aastal ellu kutsutud rahvusvahelist puuetega inimeste päeva. Eesti Puuetega Inimeste Koda tähistas puuetega inimeste päeva konverentsiga „Töövõimereform – pead tööle“. Konverentsil tunnustatakse üheksat silmapaistvat puudega tööandjat, kes on loonud edukad ettevõtted, pakkudes tööd nii puudega inimestele kui puudeta inimestele.

Eesti Puuetega Inimeste Koja juhatuse esimees Monika Haukanõmm: „Eestis leidub hulgaliselt erakordselt tublisid ja aktiivseid puudega inimesi, kes vaatamata puudele on käivitanud edukalt oma ettevõtte, pakkudes tööd nii puudega kui puudeta inimestele“. Üks puudega tööandja on öelnud: „Oma puudest tulenevalt ma ise suurt teha ei saa, seega pean ma olema nii tark, et panna terved inimesed enda heaks tööle“. Selline eluterve ja edasiviiv mõtlemine on omane kõigile üheksale laureaadile, kes ei oota abi, vaid annavad oma panuse Eesti arengusse.

KUMU saalis anti üle tunnuskirjad üheksale erakordselt pühendunud ja tuntud puudega tööandjale: Tanel Joost (meditsiinitehnika ja abivahendite tootja), Raul Sas ja Reet Remmelg (pulbervärvimine, vesi- ja laserlõikus, käsitööpood ja toitlustus), Keiu Roosimägi (õigusteenused), Avo Leok (angersäga kasvatamine ja töötlemine), Mati Peling (vitspunutiste tootmine), Jaan Riis (looduse Omnibuss), Janne Jerva (pimemasööride koolitus ja massaažikeskus) ja Külliki Bode (koolitus-ja töökeskus, käsitööpood).